Bilişim 13 ŞUBAT 2015 / 10:28

Alldesign 2015 insanlığın geleceğini irdeleyecek

Yerli ve yabancı gurularını sektörle buluşturarak İstanbul’u bir tasarım üssü haline getiren alldesign, dördüncü senesinde yine sürpriz isimler ve yeniliklerle geliyor. İnsanın fiziksel ve bilişsel yeteneklerinin arttırılmasını temel alan “Transhumanizm” düşünce akımının ilk kadın teorisyeni olan ve insanlığın geleceğine ilişkin devrimsel nitelikte çalışmalarıyla tanınan Amerikalı düşünür, tasarımcı ve yazar Natasha Vita – More, 19-21 Şubat 2015 tarihlerinde Ford ana sponsorluğunda gerçekleşecek olan alldesign’da konferans vermek üzere İstanbul’a geliyor.

Amerikalı teorisyen, tasarımcı ve yazar Natasha Vita-More, insanın fiziksel ve bilişsel yeteneklerinin arttırılması, yaşlanma ve hastalanma gibi arzu edilmeyen veya gereksiz görülen yönlerinin ortadan kaldırılması amacıyla teknoloji ve bilimden faydalanılması gerektiğini öne süren uluslararası bir entelektüel ve kültürel hareket olan “Transhumanizm” düşünce akımının ilk kadın teorisyeni olarak adlandırılıyor. Plastik cerrahi, protez, tüp bebek, yapay organ gibi günümüzde pek çok yaygın örnekleriyle iç içe yaşadığımız transhumanizm, bilimin ve teknolojinin yardımıyla insan türünün hem fiziksel, hem de psikolojik olarak daha ileriye götürülmesi fikrine dayanıyor.

Geleceğin teknolojileri alldesign’da 

alldesign 2015, yenilenen konseptiyle Türkiye’de ilk kez tasarım ve teknolojiyi aynı etkinlikte bir araya getirecek. Etkinlik esnasında YEKON önderliğinde gerçekleştirilecek olan “Yaratıcılık ve İnovasyon” paneli , “Girişim ve Yatırımcılık” sohbeti ve paneli teknoloji konusunda öne çıkan başlıklar olacak. Etkinlik alanında ise, fuar ziyaretçilerine de açık olacak “Teknovasyon Kahve Sohbetleri’’ ve ETMK’nın organizasyonu ile gerçekleşecek sohbet programı yer alacak.

Sabancı Grubu’nun teknoloji yatırım firması Inovent ve nanoteknoloji merkezi SUNUM, Birleşmiş Milletler’in özelleşmiş 17 örgütünden biri olan WIPO (Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü), Oxford Üniversitesi bünyesinde kurulan İnsanlığın Geleceği Enstitüsü, teknoloji yatırım ağı Galata İş Melekleri, GF2045 projesi, IBM Türkiye, 2015 Japonya Nanoteknoloji fuarının organizatörü ICS Convention Design, yaratıcı endüstrileri bir araya getirmek, disiplinlerarası işbirliğini teşvik etmek ve geliştirmek amacıyla hizmet veren Yaratıcı Endüstriler Konseyi Derneği YEKON, Türkiye’nin önde gelen teknoparkları ve İngiltere Nanoteknoloji Enstitüsü (IoN), alldesign etkinlik alanında panelist ve konuşmacılarla temsil edilecek dünyaca ünlü teknoloji kurumlar arasında yer alıyor.

Alldesign Konferans Programı'na bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun