Bilişim 23 KASIM 2015 / 10:51

Akıllı şehirlere giden yol belirleniyor

Akıllı Şebekeler ve Şehirler konusunda uluslararası arenada etkinlikler de hızla devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde enerji sektörünün önemli buluşma noktası olan, HHB Expo’nun Türkiye partneri olduğu Synergy Events tarafından Viyana’da organize edilen“European Utility Week” kongre ve fuarına Türkiye 60 kişilik heyet ile katıldı.European Utility Week kapsamında değerlendirmelerde bulunan Fuar Direktörü Paddy Young, “Bu sene hedef ülkemiz Türkiye pazarıdır ve buna çok önem vermekteyiz, biliyoruz ki Türkiye akıllı şebekeler, akıllı şehirler ve akıllı sayaçlar konusunda önemli adımlar atmaktadır. Bu sene ki organizasyonumuzda Türkiye hedef ülke konumundadır. Bu bağlamda HHB Expo ile ortaklığımızdan ayrıca mutluluk duyuyoruz” dedi.

ICSG Smart City Expo’da tanıtıldı

Akıllı şehirler kapsamında uluslararası platformda büyük öneme sahip dünya devlerine ev sahipliği yapan Smart City Expo World Congress bu ay Barcelona’da yapıldı. 300’ün üzerinde firmanın katıldığı kongrede ülkemizi temsilen 2016 yılında yapılacak ICSG İstanbul 2016 tanıtıldı.

T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı himayelerinde, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, T.C. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, UGETAM ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesinin desteği ile düzenlenecek olan “4. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı” 20-21 Nisan 2016 tarihlerinde, İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecektir. 50 ülkeden beş binin üzerinde katılımcının katılacağı, ICSG İstanbul 2016 ‘da Akıllı Şebekeler ile enerji kayıplarının büyük oranda azaltılması amaçlanıyor. İhracatın gelişimi ile ilgili olarak yarar sağlamakla birlikte üretici firmalar için dünyanın çeşitli ülkelerinde sermaye yapma imkanı da sağlayacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun