Bilişim 18 KASIM 2015 / 14:43

Akıllı şebekeler için yol haritası belirleniyor

Akıllı Şebekeler ve Şehirler konusunda uluslararası arenada etkinlikler de hızla devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde enerji sektörünün önemli buluşma noktası olan, HHB Expo’nun Türkiye partneri olduğu Synergy Events tarafından Viyana’da organize edilen “European Utility Week” kongre ve fuarına Türkiye 60 kişilik heyet ile katıldı.

Her geçen gün artan enerji ihtiyacı, kayıpların azaltılması gerekliliği ve mevcut tesislerdeki üretim limiti akıllı şebeke sistemlerine geçilmesinin olmazsa olmaz olduğunun belirgin göstergesi. Akıllı şebeke; tedarikçi ve tüketici arasında karşılıklı elektronik iletişimin sağlanması amacıyla akıllı sayaç ve izleme sistemlerinin elektrik şebekelerine eklenerek elektrik şebekelerinin izlenmesi, güncellenmesi ve sürekli güvenilir, kaliteli olarak dağıtım yapılırken kullanıcı güvenliğinin sağlanması gereken bir yaklaşım. Akıllı şebekeler üretimden son tüketiciye kadar bütün şebekenin uzaktan izlenebilir ve kontrol edilebilir olmasını ifade ediyor. 

Akıllı Şebekeler ve Şehirler konusunda uluslararası arenada etkinlikler de hızla devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde enerji sektörünün önemli buluşma noktası olan, HHB Expo’nun Türkiye partneri olduğu Synergy Events tarafından Viyana’da organize edilen“European Utility Week” kongre ve fuarına Türkiye 60 kişilik heyet ile katıldı.European Utility Week kapsamında değerlendirmelerde bulunan Fuar Direktörü Paddy Young, “Bu sene hedef ülkemiz Türkiye pazarıdır ve buna çok önem vermekteyiz, biliyoruz ki Türkiye akıllı şebekeler, akıllı şehirler ve akıllı sayaçlar konusunda önemli adımlar atmaktadır. Bu sene ki organizasyonumuzda Türkiye hedef ülke konumundadır. Bu bağlamda HHB Expo ile ortaklığımızdan ayrıca mutluluk duyuyoruz” dedi.

European Utility Week Kongre ve Fuarı’nın ikinci gününde, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Yılmaz Çamurcu’nun jüri üyeliğini yaptığı, firmaların 4 farklı kategoride ürünlerini, yeniliklerini ve çözüm önerilerini sundukları yarışma kapsamında verilen “İnovasyon Ödülleri” sahiplerini buldu.

Akıllı şehirler kapsamında uluslararası platformda büyük öneme sahip dünya devlerine ev sahipliği yapan Smart City Expo World Congress bu ay Barcelona’da yapıldı. 300’ün üzerinde firmanın katıldığı kongrede ülkemizi temsilen 2016 yılında yapılacak ICSG İstanbul 2016 tanıtıldı.
ETİKETLER : European Utility Week
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun