Bilişim 26 MART 2013 / 10:29

Akıllı Belediyecilik Zirvesi'ne geri sayım başladı

Marmara Belediyeler Birliği tarafından Vodafone Türkiye’nin ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek “Akıllı Belediyecilik Zirvesi” alanında uzman kamu ve özel sektör temsilcilerini bir araya getirecek. 28-29 Mart 2013 tarihleri arasında İstanbul Grand Cevahir Otel’de düzenlenecek etkinlik, dünya çapında başarılı hizmetlerin örnekleri ile teknolojileri üretmiş yabancı şehirlerin belediyelerine ev sahipliği yapacak. Etkinlik kapsamında “Kentsel Dönüşüm ve Akıllı Belediyecilik Uygulamaları”, “Akıllı Belediyecilik Projeleri Perspektifi ile Kamu İhale Mevzuatı”, “Yeni Nesil Sayaçlar ve Sayaç Okuma Teknolojileri”, “Telekomünikasyon Teknolojileri”, “Akıllı Belediyecilikte Medya Yönetimi”, “Kazısız Teknolojiler ve Kentsel Altyapı Uygulamaları”, “Halka Yönelik Hizmetler ve Abone Teknolojileri”, “Müşteri İlişkileri ve Çağrı Merkezi Yönetim”, “Uzaktan Veri Toplama, Kontrol ve Telemetri Sistemleri”, “Akıllı Ulaşım Teknolojileri ve Örnek Belediyecilik Uygulamaları”, “Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Kent Bilgi Sistemleri”, “AB Hazırlık Sürecinde Belediyeler ve Uluslararası Vizyonları” temalı oturumlar gerçekleştirilecek.

Programla ilgili değerlendirmede bulunan Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe şu şekilde konuştu:
“Program kapsamında tecrübe aktarımına zemin hazırlanması ile belediyecilikteki yeni gelişmeler ve bunların uygulanması konusunda bilgi ve tecrübe aktarımı konularında işbirliğinin sağlanması hedeflenmektedir. Birbirinden farklı yenilikçi ve teknolojik çözümler birçok belediyede uygulanıyor ancak anlatılmıyor. İletişim dünyasındaki yeni hizmet ve teknolojileri kamu kuruluşlarına aktaracak olan etkinlik Akıllı Belediyecilik Zirvesi ana sponsoru Vodafone Türkiye’nin yanı sıra Huawei, Mobisis, Panasonic, Vector, Netcad, Sistaş, 7K Bilişim, Mobit ve IBM’e de teşekkür ederim.”

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy ise düzenlenecek etkinliği şu şekilde yorumladı
“Akıllı Belediyecilik Zirvesi, makineler arası iletişim (M2M) teknolojilerinin sağladığı akıllı iş yapma yöntemlerini ve bu alandaki uygulamalarımızı belediyelerle paylaşma fırsatı bulacağımız bir platform olacak. Vodafone Türkiye olarak, çalışmalarımızı Marmara Belediyeler Birliği aracılığıyla en iyi şekilde anlatarak, belediyelere faydalı olacağımız kanaatindeyim. Belediyelere yönelik teknolojik çözümlerin tüm bileşenleriyle ilk kez masaya yatırılacağı bu zirvenin yeni değerler oluşturacağına ve çağdaş bir belediyecilik anlayışı sağlayacağına inanıyorum. Şehirlerin, teknolojinin sunduğu olanaklarla daha “akıllı” hale getirilebileceği fikrinden hareket ederek, belediyelerimize birçok alanda akıllı teknoloji tabanlı çözümler sunuyoruz. Saha operasyonlarını en iyi şekilde yönetebilecekleri, verimliliklerini arttırabilecekleri ve vatandaşlara daha iyi hizmet verebilecekleri teknolojileri belediyelerimizin hizmetlerine seferber ediyoruz. Bu çözümlerimiz sayesinde belediyelerimizin yasalarla belirlenmiş görev ve sorumluluklarının çok daha etkin bir şekilde yerine getirilmesini de sağlıyoruz.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun