Bilişim 02 ARALIK 2015 / 14:55

Akbank Global Finance 2015'ten ödüllerle döndü

Akbank, dünya dijital bankacılık liginin önemli iki ödülünü birden aldı.

Dünya çapında 262 bankanın yarıştığı "Global Finance 2015 En İyi Dijital Banka Ödülleri"nde, "Batı Avrupa'nın En İyi Bankacılık Uygulaması" ve Bireysel Bankacılık kategorisinde "Dünyanın En İyi Dijital Bankası" ödülleri Akbank’ın oldu.

Global Finance, dijital bankacılığın önde gelen kurum ve uygulamalarını seçerken, bankaların çevrimiçi müşterilerini teşvik etmek ve onlara hizmet etmek için oluşturdukları stratejilerin ne derece etkili olduğunun dikkate alındığını belirtti. Müşterilerinin web hizmetlerini kullanmalarını sağlamadaki başarının, online bankacılık hizmetlerini alan müşteri sayısındaki büyümenin, dijital bankacılık ürünleri yelpazesinin genişliğinin de dikkate alındığını açıklayan Global Finance yetkilileri, web sitesi tasarımının işlevselliğinin de göz önünde bulundurulduğuna dikkat çekti.

Akbank Direkt Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Orkun Oğuz, Global Finance gibi prestijli bir kurumdan iki ödül birden almış olmaktan mutluluk duyduklarını belirtti ve ekledi:

"Bankacılık, dijital ve mobil eksenlerde inanılmaz bir ivmeyle gelişirken müşterilerin beklentileri de değişiyor. Biz de, müşterilerimize ve onların beklentilerine odaklanarak çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Tüm dijital bankacılık hizmetlerimizi, müşterilerimizin deneyimlerinden yola çıkarak, son teknolojileri kullanarak, en fazla çözümü getirecek şekilde geliştiriyoruz. Geçtiğimiz sene GSMA’den aldığımız “Dünyanın En İyi Akıllı Telefon Uygulaması” ödülü de dünya çapında bir ödül olması açısından bizim için itici güç oldu. Bugün Global Finance’ten aldığımız bu iki ödül de, Akbank’ın dijital bankacılıkta uluslararası platformlarca takdir topladığının bir başka göstergesi olması açısından bizi mutlu etti. Bundan sonra da dijital bankacılıkta sadece Türkiye’de değil, hem Avrupa’da hem de tüm dünyadaki standartları belirlemeye devam edeceğiz.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun