Bilişim 05 NİSAN 2012 / 11:35

Airties İzlanda’ya IPTV kutusu satıyor

Şirket, İzlanda'nın operatörlerinden Síminn’in IPTV servisinde kullanılmak üzere Air7120 set üstü kutu alıcılarını sağlayacak.Daha önce Hollanda'da çalışmalarını sürdürerek Avrupa pazarına açılan Airties bu İzlanda pazarına girdiğini duyurdu.

İşbirliği ile AirTies ve Síminn, mevcut IPTV hizmetini yüksek çözünürlüklü görüntü, gelişmiş grafik ve HTML5 desteği sağlayan yeni nesil set üstü kutularla zenginleştirmek için birlikte çalışacağını açıkladı.

AirTies çözümüyle Síminn, abonelerine yüksek çözünürlüklü televizyon yayını, yüksek çözünürlüklü grafik arayüzü, interaktif servisler, isteğe bağlı video (video on demand) ve yayın akışı rehberi özelliklerini sunacak.

AirTies CEO'su Bülent Çelebi konuyla ilgili açıklamasında “Síminn ile çalışmak sektöre katma değer getiren çözümler ve teknolojiler sunmamız açısından bize büyük fırsatlar sağlıyor. Síminn’e Air 7120’nin yanı sıra AirTies'ın yeni nesil yüksek tanımlı set üstü kutularını da tedarik edeceğiz” dedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun