Bilişim 08 MART 2011 / 13:46

Adobe Wallaby ile Flash ve HTML’i birleştirdi

San Fransisko’da yapılan toplantıda Adobe, Wallaby teknolojisini tanıttı. Wallaby, geliştiricilerin Flash geliştirme yetenekleriyle HTML dosyaları yaratmasını sağlıyor.

Böylece Flash’da yaratılan dosyaları oynatmak için tarayıcıda Flash oynatıcıya gerek kalmıyor. Adobe Labs üzerinden bedava indirilebilecek Wallaby, Flash dosyalarını HTML’e dönüştürüyor.Adobe, bu hamleyi özellikle Flash desteğini cihazlarında barındırmayan Apple için gerçekleştirdi. Böylece Flash geliştiriciler alışkanlıklarından vazgeçmeden Apple ürünlerinde yeteneklerini sergileyebilecek. Wallaby sadece HTML desteklemekle kalmıyor, SVG ve CSS formatlarına da Flash dosyalarını dönüştürebiliyor.Adobe’nin açıklamasına göre Wallaby kullanıcıları, dosyaları HTML5 formatına dönüştürmek için sadece sürükle-bırak yöntemini kullanabiliyor. Dönüştürülen dosya daha sonra HTML düzenleme aracıyla istenildiği gibi şekillenebiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun