Bilişim 04 EYLÜL 2012 / 11:02

Adobe'den güvenlik uyarısı: Photoshop CS6 kullanıyorsanız hemen güncelleyin

Adobe'den güvenlik uyarısı: Photoshop'u güncelleyin

Adobe, yaptığı açıklamayla Windows ve Mac bilgisayarlardaki Photoshop CS6 ürününde tespit edilen güvenlik açığı için güncelleme yayınladığını açıkladı ve kullanıcılara bunu bir an önce uygulamaları tavsiyesinde bulundu. Adobe, Windows ve Mac işletim sisteminde çalışan Adobe Photoshop CS6 için bir güvenlik güncelleştirmesi yayımladı. Bu güvenlik güncelleştirmesiyle saldırı altında olan bir işletim sisteminin saldırganın kontrolüne geçmesine olanak sağlayabilecek bir güvenlik açığının engellendiği belirtiliyor.

Adobe tarafından yapılan açıklamaya göre şimdiye dek bu yöntemi kullanan bir saldırı rapor edilmemekle birlikte, yamayla açığın bir an önce kapatılması önem taşıyor.

İlgili güvenlik açığından etkilenmeyen sürümler ise şunlar: Adobe Photoshop CS5.1 (12.1.1), Adobe Photoshop CS5 (12.0.05) ve önceki sürümler.

Güncelleme için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

 

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun