Bilişim 14 MAYIS 2012 / 11:20

Acronis ve Kavi bulutta büyük oynuyor

Yedekleme ve kurtarma çözümü sunan Acronis ile Türkiye temsilcisi Kavi, yaptıkları açıklamada, Capital 500 listesindeki şirketleri çözüne kestirdiklerini duyurdu. Ayrıca hedefte Türkiye’deki kurumsal pazar da var.Fiziksel, sanal ve bulut ortamları için data güvenliği ve kurtarma çözümleri alanında faaliyet gösteren Acronis ve Türkiye temsilcisi Kavi International, Türkiye kurumsal pazarına yönelik yatırım yapma kararı aldığını duyurdu. Kavi International bünyesinde kurulacak dört kişilik Acronis Enterprise ekibi, 2015 yılına kadar Capital 500 listesindeki kurumların yüzde 75’ine Acronis bulut bilişim çözümleri kurmayı planlıyor.

Acronis’in Türkiye stratejilerini açıklamak üzere konuşan Acronis Fransa ve Akdeniz bölgesinden sorumlu Ülke Müdürü Isabelle Delcuvellerie, Türkiye’nin gelişen ekonomisinin Acronis açısından büyük fırsatlar yarattığını belirterek “Türkiye’deki kurumsal firmaların bulut bilişim konusunda yatırımlarına hız verdiğini görüyoruz. Türkiye’deki ortağımız Kavi’nin tecrübesi ve Acronis’in yeni ürün ailesi sayesinde bulut bilişim pazarında çok önemli başarılara imza atacağımıza inanıyorum” dedi.

Toplantıya katılan Kavi International Enterprise Ürünler Satış Müdürü Birkan Yeni ise Acronis’in bulut bilişim pazarına yönelik yeni ürünlerinin her ölçekteki firmanın ihtiyacını karşılayacak güçte olduğunu belirterek “Capital 500 firmalarına yönelik kuracağımız ekip hedef firmalar ile yüz yüze iletişim kuracak ve onlara özel projeler geliştirecek. Acronis ise hem satış öncesi teknik destek hem de esnek ve projeye özel fiyat politikalarıyla destekleyecek” diye konuştu.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun