Bilişim 03 NİSAN 2012 / 16:44

Acronis sanallaştırma dünyasına yeni çözümünü sundu

Acronis’in vCenter entegrasyonu, VM eşlemesi ve Exchange desteği gibi pek çok özelliği ile dikkat çeken VMware platformu için olan çözümü Acronis vmProtect 7'yi duyurdu.VmProtect 7, yeni yönetimsel yetenekler, VM eşleme ve Exchange desteği gibi VMware vSphere sunucularının yedekleme ve kurtarma işlemlerini hızlandıran yeni özellikleri ile sistem yöneticilerinin hayatını kolaylaştırmayı vadediyor.

Web tabanlı sezgisel arayüzünün yanı sıra Acronis vmProtect 7, yöneticilerin tek konsoldan tüm süreçleri kontrol edebilmesi amacıyla VMware vCenter ile entegre edilirken yeni sürüm, çökme ve geri dönme durumlarına yönelik gelişmiş eşleme özelliklerine sahip ve bir sanal makinayı yedekler üzerinden çalıştırmayı mümkün kılıyor. Bunun yanı sıra tüm sunucunun çökmesi gibi durumlarda ise BMR(bare metal recovery) özelliği ile sunucuyu farklı fiziksel özelliklere sahip bir cihaz üzerinden yeniden çalıştırmaya imkan tanıyor. Ayrıca vmProtect 7 ile gelen Microsoft Exchange nesneleri desteği sayesinde de yedeklerde bir e-posta veya kayıp iletişim bilgisi aramak için ayrı bir Microsoft Exchange yedeği almayı ortadan kaldırıyor.

Konuyla ilgili konuşan Acronis Türkiye Distribütörü Genel Müdürü Cüney Kavi, global çapta yapılan araştırmalarda kurumların sanal sunucularının yedeklemelerine, fiziksel sunucular kadar önem vermediklerinin görüldüğünü belirtti. Acronic vmProtect 7 ile sundukları sezgisel ve hızlı süreçler sayesinde sanal sunucu yöneticilerinin işlerini kolaylaştırmayı hedeflediklerini ifade etti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun