Bilişim 29 ARALIK 2011 / 13:37

4G ağlarında sorun mu var?

4G ağlarında sorun mu var?

Bazı kullanıcıların 4G ağına erişimde sorun yaşadığı haberleri üzerine Verizon Wireless da konuyla ilgili araştırmaya başladı. Daha hızlı kablosuz servisi ile şirket bir kez daha servis sorunlarının üstesinden gelmeye çalışacak.ABD’deki Verizon müşterileri, şirketin 4G kablosuz servisindeki sorunlarla ilgili yoğun şikayetlerde bulunuyor. Hatta daha eski 3G servisinin performansı hakkında bile sıkıntılar var.

Reuters’e açıklama yapan Verizon Communications ve Vodafone’un sahip olduğu Verizon Wireless’ın sözcüsü Marquett Smith ise şirketin, söz konusu network sorunları ile ilgili raporları incelediğini belirterek, “Network çalışmaya devam ediyor ve tüm kullanıcılar arama yapma, mesaj gönderme ve veri hizmetlerinden yararlanma imkanına sahip. 3G cihazları normal bir biçimde faaliyet gösteriyor” dedi.

Öte yandan, 8 Aralık’ta yaşanan bir problem, ABD’li kullanıcıların bazılarının kendi kablosuz cihazlarından internete girmesine 24 saat boyunca engel olmuştu. 21 Aralık’ta da yaşanan benzer sorunların ardından şirket de veri servis sorununu düzeltmek zorunda kalmıştı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun