Bilişim 18 KASIM 2014 / 15:44

3D yazıcılar depremlere önlem olabilir

Kaliforniyalı bir mimarlık firması tarafından 3D yazıcıların limitlerini zorlayan bir çalışma yapıldı ve ortaya depreme karşı koyabilen taşıyıcı kolonlar çıkarıldı.Konsept 3 boyutlu yazıcı mağazası olan 3Dörtgen, 19 – 20 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Türkiye’nin en önemli mimarlık buluşmalarından ArkiMeet’14’in gümüş sponsoru olarak, bu özel etkinlikte 3D baskı teknolojilerinin mimarlık ve yapı sektörüne sunduğu imkanları ortaya koyacak.

Otomotivden sağlığa kadar birçok farklı sektörde kritik bir rol üstlenen 3D yazıcılar, artık yapı ve mimarlık sektörlerinde de önemli gelişmelerin kapılarını aralıyor. Kaliforniyalı bir mimarlık ofisi tarafından Deprem Kolonu adı verilen proje, depreme dayanıklı kolonların 3D yazıcılarla üretilebileceğini ispatladı.

Türkiye’de 3D yazıcı sektörünü destekleyen öncü firmalardan 3Dörtgen, Türkiye’nin en önemli mimarlık organizasyonlarından ArkiMeet’14’ün gümüş sponsoru oldu. 19 – 20 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek olan etkinlikte 3D yazıcı teknolojileriyle de var olacak olan 3Dörtgen, 3D yazıcıların mimarlık ve yapı sektörüne katkılarını katılımcılarla paylaşacak. Bir deprem ülkesi olan Türkiye’nin 3D baskı teknolojilerinin mimarlık ve yapı sektörüne yapacağı etki 3Dörtgen tarafından ortaya konulacak. Ayrıca 3Dörtgen, 2014’ün Genç Mimar’ına organizasyonda Türkiye temsilcisi olduğu ve Avrupa’nın lider 3D yazıcı markası Ultimaker’ın üst segment modeli olan Ultimaker 2 hediye edecek.
ETİKETLER : 3Dörtgen arkimeet
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun