Bilişim 16 ŞUBAT 2016 / 17:33

2016 yatırım yılı olacak

Pioneer DJ'in yeni nesil yazılımını ve 2016 beklentilerini paylaştığı basın toplantısı İstanbul CVK Otel'de gerçekleşti.

Pioneer DJ’in basın toplantısı; Pioneer DJ Türkiye distribütörü olan Digicom’un Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Yiğit, Pioneer Avrupa Satış Başkanı Raf Rettel ve Avrupa Satış ve Ürün Müdürü Jeroen Groenendijk’in katılımı ile gerçekleşti.
 
Etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren Pioneer DJ Avrupa Satış Başkanı Raf Rettel, 20 yıldır dj sektöründe lider olduklarını vurgulayarak, Rekordbox DJ yazılımı ile Avrupa’da ve Türkiye’de hedeflerini büyüttüklerini belirtti. Rettel, “Müzik yayını, hala endüstrinin en önemli kısmını teşkil ediyor, bu nedenle DJ’lerin sayısında ciddi bir artış gözleniyor. DJ Pazarında Avrupa hala önde. Son dönemde Amerika’daki gelişmeler, bu pazarın da büyük bir market olacağını bizlere gösteriyor. Türkiye’de dahil bütün dünyada elektronik dans müziği iddialı bir büyüme gösteriyor. Bu büyüme devam ettiği sürece, DJ pazarı, profesyonel müzik ekipmanları ve yazılımlar da büyüyecek” dedi.

Türkiye, Avrupa pazarını yakalayabilir
 
Rettel, “DJ’ler doğrudan Rekordbox DJ’in içine Pulselocker hesaplarından parça akışı yapabilecek, ve Pulselocker ile rekordbox dj işbirliği sayesinde 500 bin plak ve 44 milyon parçayı  karıştırabilme imkanına sahip olacaklar” dedi. 
 
Pazar payını 2 kat arttırmayı hedefliyor

Tüketici elektroniği konusunda Türkiye’de pek çok ilkleri gerçekleştiren Pioneer DJ’in de Türkiye Distribütörü olan Digicom, Rekordbox Dj ile 2016‘yı yatırım yılı ilan ediyor. Teknoloji konusunda fütüristik yaklaşımlarıyla dikkat çeken sektörün duayen ismi Digicom Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Yiğit, Pioneer DJ’in yeni yazılımıyla birlikte Türkiye’deki eğlence sektörüne damga vuracağını söyledi. Yiğit, “Müzik sektörünü artık dj’ler yönetiyor, Dj’ler de teknolojinin en büyük taşıyıcısı konumundalar. Pioneer Dj; bugüne kadar geliştirdikleri sistemler ve ürünler ile profesyonel müzik kullanıcıları için hep öncü oldu. DJ pazarında açık ara önde olan Pıoneer DJ, ‘Rekordbox’ ile dengeleri değiştiriyor. Yeni yazılım ile artık hedefimiz sadece profesyoneller değil, aynı zamanda amatör olarak müzikle ilgilenen herkes Rekordbox ile DJ’lik yapabilecek. Bu durum pazarı büyütecek, iki katına çıkaracak. İnsanların hayatlarına hobi olarak DJ cihazlarının başlangıç seviyedeki modellerini sokmayı planlıyoruz. Türkiye’de de müziğe ilgi duyan herkesin ve profesyonel Dj’lerin esnek, özgür, yaratıcı müzik yapmasını sağlayacağız, bu işin pazarlamasını yaparken de teknoloji aşığı bir kişi olarak bizzat işe ruhumu, ruhumuzu katacağız” dedi.
 
Türkiye’de işinde gerçekten iyi olan ve dünyadaki dj endüstrisine kafa tutabilecek djler ve prodüktörler olduğunu belirten Yiğit, hedeflerinin bu Dj’leri Rekordbox DJ’in sınırsız teknolojisiyle bir an önce tanıştırmak olduğunu ifade etti.  Rekordbox Dj ile agresif bir büyüme sergileyeceklerini belirten Yiğit “Amacımız sadece mevcut Dj’lere ulaşmak değil, aynı zamanda pazarı büyüterek, yeni Dj’ler yetiştirmek olacak. Bu nedenle kendi Dj Akademimizi kurmayı hedefliyoruz. 2016 yılında ilk akademimiz kurulacak. İlerleyen yıllarda sayıyı arttırmayı planlıyoruz. Farklı organizasyonlara ev sahipliği ve sponsorluklar yapacağız. Bu işin fakülteleşmesi için de girişimler gerçekleştireceğiz. 2016 yılında bir Pioneer DJ için showroomlar açmayı hedefliyoruz. Bu yıl Pioneer DJ’i ve Elektronik Müzik sektörünü büyütmek için 5 milyon lira civarında pazarlama bütçesi planlıyoruz” dedi.
ETİKETLER : pioneer pioneer dj digicom
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun