Bilişim 30 ARALIK 2014 / 15:28

2015'i 3 boyutlu yazılımlar şekillendirecek

2015 yılına geri sayım başlarken, gelecek yıl sektörde olacak değişimleri, yeni trendleri ve öne çıkacak teknolojileri Dassault Systèmes Genel Müdürü Burak Süsoy ile konuştuk."Dünyadaki ağ bağlantılı fiziksel ürün sayısının milyonlara ulaşacağı önümüzdeki on yılın hazırlanma sürecinde endüstriyel devrim konseptinin dördüncü dalgası “Endüstri 4.0” gündemde." diyen Dassault Systèmes  Genel Müdürü Burak Süsoy, internet bağlantılı ürünlerin, makinelerin ve cihazların; tamamen farklı bir üretim ve son kullanıcı deneyimine yol açarak üretim ve kaynakları optimize etmek için bizimle ve kendi aralarında otomatik bir şekilde haberleşme sağlayacağının altını çizdi.

Süsoy sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Bununla birlikte Endüstri 4.0, makinelerin diğer makineler ile iletişim kurmasından çok daha fazlasıdır. Doğru ürünün doğru şekilde doğru zamanda üretilmesini sağlamada insanlar halen önemli bir role sahip. Sonuçta, gelinen nokta tamamen müşteri deneyimidir. Dassault Systèmes'in neden 3DEXPERIENCE platformuna bu kadar yatırım yaptığınının altında yatan itici güçlerden biri budur. Hem Endüstri 4.0 hem de mobilite,bulut bilişim, büyük veri gibi günümüzün iş ve teknolojinin belirleyici unsurları üç boyutlu deneyimlerin önemini artırmaktadır."

"3 boyutlu çözümlere ilgi artıyor"

Özellikle otomotiv, havacılık, savunma, makine gibi mekanik ve elektronik tasarımın ön planda olduğu sektörlerde 3 boyutlu mühendislik teknolojileri zaten uzun yıllardır kullanıldığını ifade eden Süsoy, bugün gelinen noktada artık bu sektörlerin dışında kalan alanlarda da üç boyutlu çözümlere dair farkındalığın ve üç boyutlu yazılımların kullanımının her geçen yıl arttığını belirtti. 2015’te bu farkındalık artacağını vurgulayan Süsoy sözlerine şu cümlelerle devam etti:

"Bunu hem yaptığımız iş görüşmelerinde hem potansiyel müşterilerimizle buluştuğumuz etkinliklerde gözlemleyebiliyoruz. Bu noktada bu teknolojilere dair farkındalığın ve bilincin artmasında, bu teknolojilerin giderek daha çok kullanılır hale gelmesinde Dassault Systemes olarak öncü rolümüz olduğunu düşünüyoruz. Şirketimiz bu öncü konumunu önümüzdeki dönemde de sürdürecektir. Sonuçta üç boyutlu yazılımlar bir üründeki olası hataların işin en başından önlenmesine yönelik önemli avantajlar getiriyor ve bu da tabii özellikle zamandan ve paradan tasarruf sağlanması anlamını taşıyor. Eğer Türkiye ekonomisi sağlıklı bir büyüme yakalayacaksa bunun yolu daha çok Ar-Ge yatırımı yapmaktan geçiyor. Bugün neredeyse tüm endüstrilerde Ar-Ge‘yi 3 boyuttan ayrı düşünmek mümkün değildir."
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun