Bilişim 14 EYLÜL 2011 / 08:54

18. TBD-Halıcı Bilgisayarla Beste Yarışması başlıyor

18. TBD-Halıcı Bilgisayarla Beste Yarışması başlıyor

Türkiye'nin en uzun soluklu müzik yarışmalarından olan TBD-Halıcı Bilgisayarla Beste yarışmasının onsekizincisi için başvurular başladı. 1995'ten beri kesintisiz olarak her yıl yapılan yarışma, bu yıl Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından düzenlenen Bilişim Kurultayı "Bilişim 2011" kapsamında gerçekleştirilecek. Amatör-profesyonel tüm bestecilere açık olan yarışma için adaylar eserlerini 17 Ekim Pazartesi akşamına kadar internet üzerinden teslim edebilecek. Jürinin ilk değerlendirmesiyle belirlenecek 10 finalist, TBD Bilişim Kurultayında açıklanacak ve eserler halk oylamasına açılacak.

Yarışmaya katılacak eserlerin sözsüz olması, süresinin 3-4 dakika arasında kalması ve akustik/elektronik bir çalgı ve/veya insan sesi kullanılması gerekiyor.

Jürinin değerlendirmesi sonucunda finale kalacak olan yarışmacılar, 14 Kasım Pazartesi akşamı, İstanbul Babylon’da jüri ve izleyiciler önünde canlı performans sergileyecek.

Yarışmanın jürisi Attila Özdemiroğlu (jüri başkanı), Garo Mafyan, İzzet Öz, Borga Parlar, Hakan Özer, Şeref Oğuz, Mehmet Okonşar, Sinan Akçıl, Faruk Eczacıbaşı ve Emrehan Halıcı gibi müzik, kültür ve teknoloji alanlarına yayılan geniş ilgi alanlarına sahip uzman isimlerden oluşuyor.

Yarışma özellikle genç besteciler açısından önemli fırsatlar ve olanaklar sağlıyor. Onları diğer müzisyenlerle ve müzik endüstrisinin önemli isimleriyle bir araya getiriyor, fikir alışverişi ve eleştiri için zemin hazırlıyor, eşsiz bir deneyim ve etkileşim ortamı sağlıyor.

Katılım koşulları ve diğer detaylar için www.halici.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.