Bilişim 09 KASIM 2012 / 12:41

11. Altın Örümcek Web Ödülleri için başvurular 14 Kasım'da başlıyor

Altın Örümcek Web Ödülleri’ne başvurular başlıyor

DorukNet tarafından bu yıl 11.si düzenlenen Altın Örümcek Web Ödülleri için başvurular 14 Kasım Çarşamba günü başlıyor. DorukNet Pazarlama Müdürü Aslı Cem, 10 yıl içerisinde 25 bin başvurunun değerlendirildiğini belirtti. Türkiye’nin ilk ve tek bağımsız web ödülleri organizasyonu olan Altın Örümcek Web Ödülleri’nde toplam 38 kategoride, 2012 yılının internet teknolojileri alanındaki projeleri ve en iyi web siteleri ödüllendirilecek.

11. Altın Örümcek Web Ödülleri için başvuru yapmak isteyen adaylar, başvurularını 14 Kasım – 14 Aralık 2012 tarihleri arasında www.altinorumcek.com web sitesinden gerçekleştirebilecek. Yarışmayla ilgili bilgilerin detaylı bir şekilde yer aldığı web sitesinde, tüm verilere kolaylıkla erişmek mümkün.

10 yılda 25 bin web sitesi değerlendirildi

Bu yıl 11. yılına giren Altın Örümcek Web Ödülleri organizasyonunda geçtiğimiz 10 yılda toplam 25 bin web sitesi değerlendirildi, 423 web sitesi farklı kategorilerde birincilik ödülü aldı.

Altın Örümcek Web Ödülleri’nin yıllardır hiç kesintiye uğramadan düzenli olarak gerçekleştirilen bir etkinlik olduğunu söyleyen DorukNet Pazarlama Müdürü Aslı Cem, geçtiğimiz on yıl içinde başvuru hedeflerine ulaşıldığını ifade etti.

Altın Örümcek ödülüne sahip olmak isteyenler, hazırladıkları her bir web sitesini yarışmanın 38 kategorisinden en fazla üçüne aday gösterebilecekler.

11. Altın Örümcek Web Ödülleri kategorileri arasında "Otel" ve "En İyi Mobil Web Sitesi" bu yıl ilk kez yerlerini alırken, "Alışveriş ve Yaşam Merkezleri" yeniden kategoriler arasına girdi.

Altın Örümcek’te takvim işlemeye başladı

14 Kasım 2012 Çarşamba günü adaylık başvurusu ile başlayacak Altın Örümcek Web Ödülleri süreci, Haziran ayında 38 kategoride en iyi web sitelerine ödüllerin verilmesi ile son bulacak.

Başvuru süresinin bitiminden sonra bilişim, medya ve iş dünyasının önde gelen isimlerinden oluşan jüri üyeleri ön eleme, grup elemeleri ve final elemelerinde üç aşamalı olarak eleyecekler. Final değerlendirmeleri sonucunda jürinin oylarıyla belirlenmiş olan ödül sahipleri düzenlenecek olan ödül gecesinde açıklanacak.

Organizasyonda bu yıl da 'Halk Oylaması' ile internet kullanıcılarının katılımının teşvik edildiği, beğenilerini duyurabilecekleri bir platform yer alıyor. Halk oylamasına katılmak isteyen internet kullanıcıları 13 - 29 Mart 2013 tarihleri arasında organizasyonun resmi web sitesini ziyaret ederek oylama hakkında detaylı bilgiye ulaşabilecekler.

BTnet.com.tr'nin Online Medya Sponsoru olarak yer aldığı 11. Altın Örümcek Web Ödülleri’nin basın sponsoru olarak Macline, Newtech, The Brand Age, diğer online sponsorlar Kurumsalhaberler.com ve Tivilog, sosyal medya sponsoru DudesDivision, web sponsoru İmalathane ve destekleyen Technotoday olarak yer alıyor.
11. Altın Örümcek Web Ödülleri Organizasyon Takvimi

Adaylık Başvuruları: 14 Kasım 2012 14 Aralık 2012
Jüri Değerlendirmeleri: 7 Ocak 2013 29 Mart 2013
Halk Oylaması: 13 Mart 2013 29 Mart 2013
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun