Bilişim 20 EYLÜL 2013 / 16:20

'Gelecek,bugün' gerçekleşti

Bu yılki sloganı ‘Gelecek, bugün’ olarak belirlenen SAP Forum 20 Eylül Cuma günü İstanbul Kongre Merkezi’nde yaklaşık 4 bin profesyonelin katılımıyla gerçekleştirildi.

SAP Forum’da mobilite, bulut bilişim, veritabanı ve analitik, öngörüye dayalı teknolojiler ve büyük veri teknolojilerindeki yenilikler katılımcılarla paylaşıldı. 20 paralel oturum, 11 farklı özel yuvarlak masa toplantısı, mikrofurum oturumları, tasarım odaklı düşünce odaları, SAP mağazası, HANA tanıtım gösterimi alanı aracılığıyla yaklaşık 4 bin misafiri ağırladı. Katılımcılar ayrıca SAP Kasabası’nda pek çok alanda gerçekleştirilen demo sunumlarında, SAP’nin uygulamaları ile ilgili yeni uygulamaları deneyimleme fırsatı buldu.

SAP Forum 2013 SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin’in, SAP Global Yürütme Kurulu Üyesi Bernd Leukert ve STFA Grubu CEO’su Mehmet Ali Neyzi’nin açılış konuşmaları ile başladı.
SAP Global Yönetim Kurulu Üyesi Gerhard Oswald ile SAP Global Yürütme Kurulu Üyesi Bernd Leukert de Forum’da SAP ekosistemiyle bir araya geldi.
“Bugünün teknolojileri ile geleceğin iş modellerine geçiş sağlayabiliyoruz”
Keskin, SAP Forum’un bu seneki sloganı ‘Gelecek, bugün’ü şu sözlerle açıkladı: “Bugün SAP’in sunduğu teknolojilerle geleceğin iş modellerine hızla geçebiliriz. Bu teknolojiler 3 temel üzerinde şekilleniyor. Bunlardan İlki SAP HANA ürünümüzün etrafında şekillendirdiğimiz büyük veri kavramı. SAP HANA ile müşterilerimizin kazandıklarını, başarı hikâyelerini paylaşacağız. İkincisi ise SAP Hana Enterprise Cloud çözümümüzle müşterilerimiz tüm SAP uygulamalarına bulut üzerinden de erişebiliyorlar. Üçüncü önemli teknoloji ise mobil uygulamalar. SAP her yeni uygulamasını mobil cihazlara uyumlu şekilde pazara sunuyor. Mobil uygulamalarla zaman, mekan bağımsız çalışan bireyin hem iş hem de özel hayatında değer yaratmayı daha iyi bir gelecek sağlamayı hedefliyoruz.”
Konuşmanın ardından Sap Global Yönetim Kurulu Üyesi Bernd Leukert katılımcılara yeni teknolojilerden bahsetti. Örnekler üzerinden Hana teknolojisinin sağladığı katkıları anlattı.
EMEO ödüllerinin verilmesinin ardından, STFA Grup CEO’SU Mehmet Ali Neyzi konuşma yaptı. Bir dostluk hikâyesinden gelişen STFA’nın, inovasyon teknoloji ve eğitim kavramlarını bütünleştirmesiyle ilgili konuşan Neyzi, eğitim alanında çalışılması gerektiğine değindi. Bilimsel ve Teknik Yayınları Çeviri Vakfı ve Khan Akademi gibi eğitimi destekleyen vakıflarla ilgilenmelerinin yanı sıra, eğitim sürecinin yeniden şekillendirilmesiyle ilgili fikirlerinden bahsetti.

Başarılı SAP projelerine ödül
SAP Forum’da başarılı SAP projeleri de ödüllendirildi. Kalite Ödülleri Büyük Uygulama Kategorisi’ nde Altın Ödül'e Anadolu Endüstri Holding, Gümüş Ödül'e Abdi İbrahim ve  Bronz Ödül'e ise Akbank layık görüldü.Orta Uygulama Kategorisi’nde Altın Ödülü Mercedes Benz, Gümüş Ödülü Akçansa  alırken, Küçük Uygulama Kategorisi’nde ise Altın Ödüle Mudo, Gümüş Ödüle Zorlu, Bronz Ödüle ise APS Tekstil layık görüldü.

CarrefourSA CEO’su Mehmet Nane ve STFA CEO’su Mehmet Ali Neyzi gibi farklı endüstrilerden gelen yöneticiler ise SAP Forum’da, iş deneyimlerini ve teknoloji vizyonlarını katılımcılarla paylaştı. Ayrıca Penti CEO’su Sami Karayo, Mudo Genel Müdürü Barış Karakullukçu, Çilek Mobilya Yurtdışı Satış Direktörü Talha Çilek gibi Türkiye’den farklı sektörlerden bir araya gelen üst düzey yöneticiler de çeşitli oturumlarda SAP’nin kendilerine kazandırdığı teknoloji vizyonunu ve SAP ile gerçekleştirdiği dönüşümleri aktardı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun