Bilişim 07 ŞUBAT 2012 / 15:59

‘Başlat’ tuşu ortadan kalkıyor

‘Başlat’ tuşu tarihe karışıyor

Windows 95’ten bu yana hayatımızda olan “Başlat” tuşu, Windows 8’le birlikte tarihe karışıyor.Hafta sonu yayınlanan kullanıcı önizlemesine göre, Windows 8’de içinde başlat menüsü ve tuşu olmayan yeni bir “süper çubuk” barındırıyor. Bunun yeni ürünün gereksinimi olup olmadığı konusunda net bilgi olmamakla birlikte sadece üründe yaşanmış bir problem olabileceği de konuşuluyor.

Windows 95 ile hayatımıza giren "Başlat" tuşu 15 yılı aşkın süredir bilgisayarlarda en fazla aradığımız tuş oldu. Hem dokunmatik hem de fare imlecine uygun tasarlanan yeni sürüm Windows'ta başlat işlevine ihtiyaç duyulmayacağı bilgisi verildi. Bunun yerine daha fazla görsel öğenin bir araya gelmesiyle oluşan işletim sistemi kullanılacak.

Kullanıcı önizlemesi ise şu şekilde görüntülendi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun