Bilişim 29 EYLÜL 2016 / 12:29

​Acil teslimatlar için drone testleri hız kazanıyor

UPS; uzak veya ulaşılması güç noktalara ticari paket teslimatı yapmak için drone üreticisi CyPhy Works ile birlikte çalışarak drone kullanımını test etmeye başladığını duyurdu. Test işlemleri, şirketlerin acil ihtiyaç duyulan bir ilacın Beverly, Massachusetts’ten Atlantik sahilinin yaklaşık beş kilometre açığında bulunan Children’s Island’a teslimatını canlandırmaları ile başladı. Drone uçuşu, drone kullanımları ve kapasiteleri hakkında bilgi toplamak için UPS Stratejik Girişim Fonu tarafından CyPhy’ye yapılan bir yatırımı geliştiriyor.

ABD Federal Havacılık İdaresi (FAA) geçen ay drone’ların ticari uygulamalardaki kullanımını genişleten yeni kurallar yayınladı. Bu kurallar ile operatörler, bazı güvenlik düzenlemelerine uymak zorunda. UPS de bu kuralların doğru yönde atılmış bir adım olduğu kanısında. 
Otomasyon ve robot teknolojisi yoluyla yapılan yenilik, aslında şirketin uzun zamandır odak noktalarından biriydi. UPS; stok veya boş alanların teyit edilmesi amacıyla yüksek kayar rafların kontrolü için drone’ları depolarda test etmeye başlamıştı. Şirket ayrıca dünyanın erişilmesi güç yerlerine insani yardım teslimatı yapmak için de drone kullanımını inceliyor.
Testte kullanılan CyPhy drone’u Kalıcı Hava Keşif ve İletişim (PARC) sistemiydi. Pille çalışan drone kendiliğinden uçuyor ve az bir kullanıcı eğitimi gerektiriyor. Bu dayanıklı drone, gece görüşü, ayrıca bozulamayan güvenli iletişim özelliğine de sahip. UPS ve CyPhy zaman hassasiyeti olan teslimatlarda drone kullanımının uygulanabilirlik kabiliyetini test etmek amacıyla PARC’ı Beverly’den Children’s Island’a kadar uçurdu. Bu kurgu senaryoda drone, otomobil vasıtasıyla ulaşılamayan adada kampta olan bir çocuğa bir astım spreyini başarılı bir şekilde götürdü.
             
 
ETİKETLER : UPS CyPhy
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun