Bilişim, strateji 08 EYLÜL 2016 / 16:32

​İş Bankası, İşNet’i Turkcell’e satmıyor

İş Bankası, İş Net’in Turkcell’e satış sürecini sonlandırmaya karar verdi.

Türkiye İş Bankası’nın bir iştiraki olan İşNet’in Turkcell tarafından satın alınacağı uzun zamandır konuşuluyordu. Hatta şirketler bu konuda görüşmeye başladıklarına dair borsaya açıklama bile yapmışlardı. İş Bankası, İş Net’in satış sürecini sonlandırmaya karar verdi.
İş Bankası tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yapılan açıklamada, 29 Nisan 2016 tarihinde bankanın İş Net Elektronik Bilgi Üretim Dağıtım Ticaret ve İletişim Hizmetleri'ndeki yüzde 94,65 oranındaki payını temsil eden 27 milyon 922 bin 64,61 TL nominal değerli payların blok satışı hususunda Genel Müdürlüğün yetkili kılındığı anımsatıldı.
Açıklamada, ilgilenen yatırımcılar ile yapılan görüşmelerde mutabakat sağlanamadığı ve satış sürecinin sonlandırılmasına karar verildiği bildirildi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun