Bilim 08 TEMMUZ 2009 / 13:49

Yeniden yargılanmak istiyor

Korsan olarak indirdiği şarkılar için 2 milyon dolara yakın para cezasına çarptırılan ABD’li kadın yeniden yargılanmayı talep etti.

Korsan olarak indirdiği şarkılar için 2 milyon dolara yakın para cezasına çarptırılan ABD’li kadın yeniden yargılanmayı talep etti.


Amerika'da görülen telif hakkı ihlali davasında şarkı başına 80 bin dolardan 1.92 milyon dolar para cezası alan Jammie Thomas-Rasset yeniden yargılanmak için başvuruda bulundu. Rasset, aşırıya kaçan bir ceza aldığını düşünüyor.

Avukatların yaptığı başvuruda sayılan gerekçeler arasında, davacı tarafın tam olarak ne kadar zarar uğradığını kanıtlayamadığı öne sürülüyor. Ayrıca müvekkillerinin haddinden fazla cezaya çarptırıldığını savunuyorlar. Cezalandırmada aşırıya kaçmanın anayasaya aykırı olduğunu da belirten avukatlar, yeniden yargılama talebinde bulundu.


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun