Bilim 07 NİSAN 2010 / 15:45

Yeni sürüm BSNODS hazır

BSNODS platformunun 2.0 sürümü kullanıma sunuldu.

BSNODS platformunun 2.0 sürümü kullanıma sunuldu.


Halkla ilişkiler ajansları ve iletişim faaliyetlerini kendi bünyesinde yürüten firmaların basın listesi ve basın bülteni gönderimi ihtiyaçlarını karşılayan BSNODS (Basın Odası), yeni sürümünün kullanıma açıldığını duyurdu.

Üyelerine, Türkiye genelinde yayınlanan yayınlar ve bu yayınlarda çalışan binlerce basın mensubunun görev, e-posta ve diğer iletişim bilgilerini internet üzerinden sunan BSNODS, 2.0 sürümü ile üyelerin, güncel veritabanında oluşturulan basın listelerindeki basın mensuplarına, bültenlerini yüksek çözünürlüklü onlarca görselle birlikte kişiye özel olarak gönderebiliyor.

Güncel basın bilgisi ve hedefe yönelik basın listeleri oluşturmanın iletişim sektöründe faaliyet gösteren tüm firmalar için önemli bir sorun olduğuna değinen Bilgiodası Veritabanı İletişim Platformu Kurucusu ve Genel Müdürü Aydın Sün, iletişim ajanslarının bu sorunu çözseler bile basın bültenlerini sağlıklı bir şekilde basın mensuplarına ulaştıramadıklarını belirtiyor. Ayrıca basın bültenleri ile gönderilen görsellerin boyutlarının da istenen kadar büyük olamaması sorununa da değinen Sün, 2008 yılında kullanıma sunulan ilk sürüm'den itibaren tüm bu sorunlara pratik ve ekonomik bir çözüm sunulduğunu belirtti.

BSNODS üzerinden basın daveti gönderimi yapılan gazeteciler, e-posta içerisinde bulunan "geri dönüş" linklerini kullanarak etkinliğe katılma durumlarını belirtebiliyorlar. Bu sayede ajansların geri dönüş için gazetecileri aramaya vakit ayırmasına gerek kalmıyor. Etkinliğe olumlu cevap veren gazeteciler isterlerse etkinlik bilgilerini Outlook, Google veya Lotus takvimlerine otomatik olarak ekleyebiliyorlar.

Yeni sürümde BSNODS'nın sunduğu bir diğer yenilik ise, ajans ve kurumlara, BSNODS üzerinden servis ettikleri basın bültenlerini otomatik olarak kendi web sitelerinde görüntüleme imkanı sunması. Üyeler, BSNODS üzerinden elde edilen XML kodu web sitelerinin Basın Odası bölümüne entegre ettiklerinde Ajans olarak servis ettikleri müşterilerin tüm basın bültenleri toplu olarak veya müşteri bazında kategorize edilmiş olarak kendi web sitelerinde otomatik olarak görüntülenebiliyor. Böylece bülteni basına servis ettikten sonra web sitesine girmek için ekstra bir iş yapmaya da gerek kalmıyor. Hatta ajanslar isterlerse XML kodu müşterilerine de verebiliyor ve ajansın müşterisi olan kurum da aynı özelliklerden kendi web sitesinde yararlanabiliyor. Tüm bunlar için sadece internete bağlı herhangi bir bilgisayar kullanılması yeterli olan BSNODS, istenilen her an bülten servisi yapılabiliyor.

Fiyatlandırmanın ajansların müşteri sayılarına bağlı olarak değiştiğini söyleyen Aydın Sün, "Üç müşteriye sahip bir ajans da, 45 müşteriye sahip bir ajans da bütçesini zorlamadan BSNODS hizmetini kullanabilir. İş süreçlerindeki verimlilikte ve ortaya çıkan işteki kalite artısı ise bu bedelin kat kat fazlasını ajansa kazandırıyor" diyerek uygulamanın getirilerini özetledi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun