Bilim 06 MAYIS 2011 / 11:43

WWF, Vodafone’u doğaya uyumlu yapacak

İşbirliği kapsamında, Vodafone Plaza’da Yeşil Ofis Programı’nın başlatılarak Vodafone Türkiye çalışanlarının doğa konusunda farkındalıkları artırılacak ve karbon salınımı azaltılacak.İngiliz şirket, WWF-Türkiye’nin danışmanlığıyla karbon ayak izini hesaplayacak. Vodafone’un tüm dünyada sera gazı emisyonlarının azaltılması için belirlediği yeşil yol haritasındaki hedeflerine WWF-Türkiye’nin teknik desteğiyle ulaşılması hedefleniyor. Tüm bu süreçlerin çalışanlar tarafından benimsenmesi için WWF-Türkiye Vodafone çalışanlarıyla kurum içi etkinlikler düzenleyecek.

WWF-Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Bayar, işbirliğiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “WWF ile mobil iletişim şirketi Vodafone’un Türkiye’de güçlerini birleştirerek gerçekleştirdiği işbirliği, örnek alınacak, etki alanı geniş, stratejik önemi olan, fark yaratan ve değişime öncülük edecek bir girişimdir” dedi.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray da konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Dünyanın en büyük mobil iletişim şirketlerinden biri olarak sürdürülebilirliği temel iş stratejilerimizin ayrılmaz bir parçası olarak görüyoruz. Bu yüzden dünyanın sayılı doğa koruma kuruluşlarından biri olan WWF ile başlattığımız işbirliğine ve dünya çapında örnek alınacak bir değişime öncülük etmekten memnuniyet duyuyoruz. Kurduğumuz işbirliği ile doğaya saygılı, sürdürülebilir tüketim alışkanlıklarına ve yaşam biçimlerine sahip ‘tek dünya vatandaşları’ oluşturmak için halihazırda attığımız adımları güçlendirirken bu anlayışı tedarikçilerimiz ve müşterilerimiz arasında da yaygınlaştırarak ülkemizde çevre duyarlılığını artırma ve çocuklarımıza daha yaşanabilir bir Türkiye mirası bırakma yolunda iyi bir kurumsal vatandaş olarak sorumluluklarımızı yerine getirmeyi amaçlıyoruz.”

WWF-Türkiye Genel Müdürü Tolga Baştak ise “Vodafone Türkiye & WWF-Türkiye işbirliği doğaya saygılı ve sorumlu bir yaşam biçimine sahip, sürdürülebilir bir toplum oluşturulması düşüncesinin Vodafone’un çalışanlarından başlamak üzere, tedarikçilerine ve müşterilerine uzanan geniş bir yelpazeye yayılmasını amaçlıyor. İşbirliğinin en önemli bileşeni olan karbon emisyon azaltımı projesi, Türkiye’de iş dünyasına yönelik örnek ve referans bir çalışma niteliğinde” diye konuştu.

Yeşil ofis programıyla ilgili ayrıntılara http://www.wwf.org.tr/page.php?ID=335 adresinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun