Bilim 21 MAYIS 2012 / 11:49

Vodafone yeşili korumayı sürdürüyor

Vodafone yeşili korumayı sürdürüyor

Vodafone Türkiye, TEMA Vakfı ile yaptığı işbirliğiyle birlikte, çeşitli nedenlerden dolayı tarafına iade edilen faturaları bir yıl içinde yaklaşık 46 ton kağıdı geri dönüşüme kazandırmayı hedefliyor. 

 İşbirliği çerçevesinde adres hatası, adres yetersizliği ya da değişikliği gibi nedenlerle müşterilerine ulaşmayan ve tarafına iade edilen faturaları imha işlemi için TEMA Vakfı’na bağışlanacak faturalar geri dönüşüme kazandırılacak. İlk etapta iade edilen 458 bin 192 adet müşteri faturası TEMA'ya gönderilirken, bir yıl içerisnden bu rakamın 3 milyon faturayı geçmesi hedefleniyor.

Konuyla ilgili konuşan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, çevreyi korumanın en önemli sorumluluklarından biri olduğunu söyledi. İş süreçlerinde enerji verimliliğini esas aldıklarını belirten Süel, sürdürülebilirliğin de bu süreçte vazgeçilmez bir rolü olduğunun altını çizdi. Süel, atık yönetimi stratejiler kapsamında, öncelikle kendi çalışanlarından başlamak üzere kağıt israfı konusunda bilinç oluşturmak istediklerini söyledi. Bu doğrultuda e-fatura yöntemini yaygınlaştırmayı amaçladıklarını belirten Süel, yapılan işbirliği doğrultulsunda binlerce fidana hayat vereceklerini dile getirdi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun