Bilim 04 ARALIK 2008 / 07:29

Vodafone gözünü Alman kablolu TV operatörü KDG'ya dikti

­Vodafone’un Kabel Deutschland (KDG)’i 2,8 milyar Euro karşılığında almak için görüştüğü konuşuluyor.

­Vodafone’un Kabel Deutschland (KDG)’i 2,8 milyar Euro karşılığında almak için görüştüğü konuşuluyor.


Alman şirket KDG, şu anda özel bir ticari grup olan Providence’a ait. KDG’nın Almanya’da 11 milyona yakın müşterisi bulunuyor ve bu Vodafone’un yerel sabit hat şubesi Arcor ile iyi bir ortaklık kurabileceği anlamına geliyor. Arcor şu an genişbant pazarının yüzde 14’ünü kontrol etmekte.


 


KDG artan ikinci çeyrek gelirini geçen hafta açıkladı. EBITDA yüzde 30 artışla 142,9 milyon euro'ya yükselirken, KDG 15.4 artışla tam 339,3 milyon euro'ya yükseldi. Bu yüksek rakamların nedeni ise yıl başında alınan Orion Cable Group’dan alınan ağlara bağlanıyor.


Firma, bazı daha küçük çaplı ve bölgesel operatörleri almak istediğini geçen günlerde teyit etti. 2004’te KDG bölgesel alanlara hizmet eden iki kablolu operatörü satın almak istedi anca anlaşmaya kartel bürosu tarafından, şirketin dominant pazar pozisyonu elde etmesi korkusuyla izin verilmemişti.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun