Bilim 30 MART 2012 / 16:04

Vodafone Dünya Saati'ne destek veriyor

Dünya Doğal Yaşam Fonu tarafından 2007'den bu yana her yıl düzenlenen "Dünya Saati" kampanyası, dünyanın çevre sorunlarına dikkat çekmek, şirketleri ve yönetimleri bu doğrultuda harekete geçmeye teşvik etmeyi amaçlıyor. 31 Mart Cumartesi günü Vodafone Türkiye'nin de katılımıyla gerçekleştirilecek etkinlik  başta küresel iklim değişikliği olmak üzere dünyayı ve insanlığı tehdit eden çevre sorunlarına karşı dikkat çekmek için düzenleniyor.

Özellikle geçen yıl etkinliğe Türkiye'den yüksek katılım yaşanırken 2011'de Türkiye'de 267 kurum, 12 valilik, 20'den fazla belediye ve binlerce hane ışıklarını kapatarak etkinliğe destek vermişti.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, Vodafone olarak çalışmalarında her zaman ön planda tuttukları çevre bilincinin tüm kurumlara ve topluma yaygınlaşmasını da amaçladıklarını ifade etti. Şirket olarak gerçekleştirdikleri bütün faaliyetlerin sürdürülebilir bir zeminde gerçekleşmesi, doğal kaynakları tüketmemek ve çevreye zarar vermemek en büyük öncelikleri arasında yer aldığını belirtirken şirket olarak tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de çevreyi, doğal kaynakları ve sürdürülebilirliği desteklemeye devam edeceklerini dile getirdi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun