Bilim 14 MAYIS 2012 / 11:59

Uzaktan sağlık hizmetleri cebe geliyor

Medisana, Cebit 2012 IT Inovasyon Ödüllerinde en iyi “e-sağlık” ödülünü kazanan Medisana Vitadock ailesi, ilk aşamada İstanbul, İzmir ve Ankara’daki 12 adet Avea mağazasında tüketici ile buluşturuyor.

IPhone ve iPad ile uyumlu çalışan Medisana Vitadock medikal sağlık ölçümü cihazları, tüketicinin sağlık yönetimini dört alanda cebe taşıyor. Cihazla birlikte kilo, tansiyon, ateş ve kan şekeri ölçümleri her ortamda güvenli ve konforlu bir şekilde yapılabilirken, yapılan ölçümler VitaDock uygulaması sayesinde raporlanabiliyor, istatistik tutulabiliyor ve istenildiği anda tüm bu raporlamalar doktor ile paylaşılabiliyor.

Cihaz kullanıcılara, GlucoDock Kan Şekeri Modülü özelliği ve iPhone'ları kızılötesi termometreye dönüştüren ThermoDock Kızılötesi Termometre Modülü'nün yanı sıra CardioDock Tansiyon Modülü ve interaktif olarak beden kütle indeksini yağ, kas ve kemik oranını anında iPhone veya iPad’e aktaran TargetScale Hedef Fonksiyonlu Vücut Analizi Tartısı gibi özellikler sunuyor.

Konuyla ilgili konuşan Avea Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kadir Boysan, uzaktan mobil sağlık hizmetlerini toplumla buluşturdukları için mutlu oldukları ifade etti. Boysan, Mobil Tahlil ve Akıllı Tansiyon Ölçer gibi uzaktan mobil sağlık hizmetlerini sunarak sağlık alanına verdikleri önemi gösterdiklerini ifade etti.