Bilim 14 TEMMUZ 2010 / 08:08

Ünlü nanoteknoloji uzmanı Francesco Cerrina ölü bulundu

Nanoteknoloji uzmanı Francesco Cerrina'nın şüpheli ölümü araştırılıyor.

Nanoteknoloji uzmanı Francesco Cerrina'nın şüpheli ölümü araştırılıyor.


Boston Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Profesörü Francesco Cerrina dün sabah kampüs içindeki laboratuarda ölü bulundu. Nanoteknoloji alanında bir duayen sayılan 62 yaşındaki Cerrina, optik ve litografi alanında da uzmanlığa sahipti.

Profesörün şüpheli ölümü üzerine açıklama yapan polis bu ölümün cinayet ya da travma sonucu gerçekleşmediğini düşünüyor.

Boston Üniversitesi’nden önce Wisconsin Madison Üniversitesi’nde Nanoteknoloji Merkezi Direktörü olan Cerrina’nın biyoteknoloji ve DNA sentezleri üzerine pek çok araştırmayla bağlantılı çeşitli patentlere sahipti. Prpfesörün toplum üzerinde büyük değişikler yaratan mevcut teknolojileri keşfetmek için önemli çalışmalar ürettiği biliniyor. Şüpheli ölüm üzerine polis araştırmalarına devam ediyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun