Bilim 12 HAZİRAN 2009 / 13:13

Üniversite öğrencilerinden multimedya içerikli depolama sitesi

Sabancı Üniversitesi öğrencileri tarafından hazırlanan ve depolama konusunda dünyanın en geniş multimedya içeriğine sahip olan http://WareHows.org sitesi tüm dünyadaki lojistik profesyonellerinin ve endüstri mühendislerinin hizmetine sunuldu.

Sabancı Üniversitesi öğrencileri tarafından hazırlanan ve depolama konusunda dünyanın en geniş multimedya içeriğine sahip olan http://WareHows.org sitesi tüm dünyadaki lojistik profesyonellerinin ve endüstri mühendislerinin hizmetine sunuldu.57 öğrencinin 2005 yılından itibaren koordine bir çalışması ile oluşan http://WareHows.org adlı sitede; internetteki (kategorize edilmiş şekilde) 1000'e yakın kaliteli video'ya bağlantılar, 30 küsur akademik makalenin sesli video şeklindeki sunumları, depolama ağırlıklı olmak üzere lojistik kavramlarını anlatan flash animasyonlar, depolama ekipmanlarının ve saklama ünitelerinin 3-boyutlu Solidworks modelleri, depolama ekipmanlarının ve saklama ünitelerinin etkileşimli 3-boyutlu modelleri, çapraz yükleme (crossdocking) hakkında bir eğitici makale ve bu makalenin mp3 dosyaları ve internetteki diğer kaynaklara verilen bağlantılar bir arada sunuluyor. Tüm bu içeriğe üyelik gerekmeden ücretsiz erişmek mümkün.


Yaklaşık 5 yıldır süren koordineli bir çalışmanın sonucu olan ve ingilizce olarak hazırlananhttp://WareHows.org sitesi (videolar hariç) tamamen Sabancı Üniversitesi ögrencileri tarafından, sadece bir öğretim üyesinin danışmanlığında hazırlandı.Özellikle İngilizcesi yeterli üniversite öğrencilerinin bu siteyi inceleyerek depolama ve lojistik konusundaki bilgilerini ciddi oranda arttırabilmeleri mümkün olabilecek. Sitenin içeriğine internet bağlantısı ile erişilerek kurumsal eğitim programlarında da yararlanabilir.


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun