Bilim 25 KASIM 2011 / 17:44

Uluslararası Enerji Farkındalıklı Bilişim Konferansı 30 Kasım'da başlıyor

Uluslararası Enerji Farkındalıklı Bilişim Konferansı başlıyor

MER (Ortadoğu Enerji Araştırmaları Merkezi) tarafından düzenlenen 2. Uluslararası Enerji Farkındalıklı Bilişim Konferansı 30 Kasım-2 Aralık 2011 tarihleri arasında Hilton İstanbul’da düzenlenecek.Enerji farkındalıklı platform mimarisi, geliştirme araçları, düşük güçlü öğe tasarımı, yazılım güç yönetimi, düşük güçlü sensörler ve sensör odaklı mimariler gibi konuların irdeleneceği uluslararası konferansa yerli, yabancı pekçok bilim insanı ve profesyonel katılıyor.

Intel Teknoloji Müdürü Justin Rattner’in açılış konuşması ile başlayacak konferans kapsamında “Ortadoğu’da İleri Teknolojili İş Olanağı Sağlanması” konusunun Ortadoğu’dan devlet yetkilileri ve endüstri temsilcileri tarafından tartışılacağı bir de panel gerçekleştirilecek. Konferansın sponsorluğunu, MER kurulucularından Intel ve KACST, KAUST ve TÜBİTAK, IEEE, ODTÜ, ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu, Nil Üniversitesi ve Amerikan Beyrut Üniversitesi yapıyor.

İlki geçtiğimiz yıl yapılan Uluslararası Enerji Farkındalıklı Bilişim Konferansı, dünya çapında endüstri ve akademi dünyasından teknik temsilcileri, kritik problemli bölgeleri, ortaya çıkan sonuçları ve yeni geliştirilen sistemleri tartışmak üzere biraraya getiriyor.

Bilişimde enerji verimliliği, donanım ve yazılım konusunda araştırmalar yapan MER, teknik ve finansal açıdan Intel ve KACST (King Abdulaziz City for Science and Technology) tarafından desteklenen bir kurum. ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu ve ardından ODTÜ Ankara’nın üyesi olduğu Kurum, üyelerinden her yıl belirli kontenjanlarda stajyer başvuruları kabul ediyor.

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu Elektrik-Elektronik Mühendisliği Program Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Ali Muhtaroğlu aracılığı ile ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu ve ODTÜ (Ankara) öğrencileri de bilişimde enerji verimliliği ile ilgili lisans üstü bir tez araştırması sırasında veya bu araştırma öncesinde staj imkanı için başvuru yapabiliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun