Bilim 23 KASIM 2009 / 11:42

Twitter, lokasyon farkındalığını dikkate alıyor

Uygulamalarda kullanılacak özellik, iPhone uygulamalarının yanı sıra Android telefonlarda da kullanılacak.

Uygulamalarda kullanılacak özellik, iPhone uygulamalarının yanı sıra Android telefonlarda da kullanılacak.

 

Twitter bugün kullanıcılar için coğrafik lokasyon özelliğini ekledi. Eklenen özellik API kullanarak bir uygulama sağlıyor; kullanıcıyı belli bir yerde bulmak gibi, konum tabanlı özellikler için otomatik olarak yer belirmenin yanı sıra bir konum etiketleme seçeneği sunuyor. Bu, sadece GPS donanımlı cihazlara has değil ve özellik Wi-Fi bağlantısı ve ilgili verileri oluşturabilecek diğer metotlarla çalışacak.

Özellik zaten Birdfeed, FourSquare ve Twittelator gibi iPhone uygulamalarında kullanılmanın yanı sıra Android telefonlar için kullanılabilir olacak. iPhone'lar için Tweetie 2.1 güncelleme sürümü gelecek ayarları beraberinde getirecek.

Twitter gizlilik endişesi konusunda dikkatli ve kullanıcılar konum bilgisi gelmeden önce, internet üzerindeki ayarlar seçeneğini etkinleştirmek zorundalar. Kullanıcılar eğer mevcut geçmişlerini temizlemek istiyorsa, uygulama tarafından toplanan bilgileri silebilir.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun