Bilim 11 EKİM 2010 / 14:43

Türkiye'de de internet televizyona giriyor

TTNET'in IPtivibu pilot uygulamasına İstanbul, Ankara ve İzmir'de başlandı, otuz il sırada.

TTNET'in IPtivibu pilot uygulamasına İstanbul, Ankara ve İzmir'de başlandı, otuz il sırada.


IPTV uygulamaları internet ve televizyon kavramını bir araya getiriyor. TTNET de televizyonun geleceği noktanın internet bütünleşmesi olduğunu gördüğü için servisin pilot uygulamasına başladı.

30 ilde IPtivibu hizmetinin verilebileceğini belirten TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, İstanbul, Ankara ve İzmir'de pilot uygulamaya geçildi. 24 Eylül 2010'dan beri satışta olan IPtivibu'yu bugüne kadar 2 bin test kullanıcısı tecrübe etme fırsatı bulduğunu belirten Yılmaz, genişbant internet bağlantısı üzerinden alıcı aracılığıyla yüksek kalitede yayın yapan yeni nesil TV platformu IPtivibu'nun alışkanlıkları değiştirmeye aday olduğunu söyledi.

IPtivibu ile kullanıcılar geniş bir arşive de doğrudan ulaşabilecek. Bunun yanında yayınlar durdurularak, istendiği zaman devam edilebilir. Ayrıca internet üzerinden mesajlaşılır ya da diğer işlemler yapılabilir.

İnteraktif bilgilerin var olacağı servisin teleteks teknolojisinin hayatımızda yarattığı etkiyi gösterip göstermeyeceğini önümüzdeki günlerde göreceğiz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun