Bilim 02 NİSAN 2009 / 14:22

Turkcell'den açıklama

Turkcell, Avea yöneticilerine karşı dava açtı.

Turkcell, Avea yöneticilerine karşı dava açtı.


Turkcell, Avea yöneticilerine karşı mahkeme süreci başlattığını açıkladı. Şirket tarafından yapılan açıklama şu şekildedir:


"Avea yöneticilerinin gerçeğe aykırı ve şirketimizi suçlar mahiyetteki açıklamaları nedeniyle İstanbul Asliye Ticaret Mahkemesi’nde dava açılmıştır.


Kamuoyuna daha önce de duyurulduğu üzere, şirketimiz Avea’nın talepleriyle ilgili olarak yükümlülüklerini yerine getirdiği halde, Avea’nın, kendi abonelerinin yaşadığı iletişim sıkıntısının sebebi olarak şirketimizi hedef göstermeye ve kamuoyunu yanlış yönlendirmeyi amaçlayan asılsız beyanlarına devam etmesi üzerine, şirketimiz kurumsal kimliğine verilen zararın tazmini amacıyla bu dava açılmıştır.


Kamuoyunun bilgisine sunarız.


Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş."


İki şirket arasında portların açılmasıyla ilgili sürtüşme bir düredir devam ediyordu.


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun