Bilim 11 ŞUBAT 2009 / 08:46

TTNET VDSL2 hizmeti sunmaya başladı

VDSL2 (Çok Yüksek Hızlı Dijital Abone Hattı 2), mevcut telefon hatları üzerinden internete erişim hızını sekiz kata kadar artırıyor.

VDSL2 (Çok Yüksek Hızlı Dijital Abone Hattı 2), mevcut telefon hatları üzerinden internete erişim hızını sekiz kata kadar artırıyor.


TTNET, VDSL2 abonelerine 16 ve 32 Mbps indirme hızına sahip iki seçeneği 1 Mbps yükleme hızı ile sunuyor. TTNET aboneleri, VDSL2 sayesinde müzik, video, interaktif oyunlar, görüntülü telefon gibi servislerin yanısıra IPTV (internet televizyonu) ve VoIP (internet üzerinden telefon görüşmesi) gibi servislerden de yararlanabilecek. İşyerleri için de TTNET İŞYERİM VDSL2 paketi seçilebiliyor. İlk etapta 67 ilde başlayan TTNET VDSL2 hizmetinin kısa sürede tüm Türkiye’ye yayılması hedefleniyor. Herhangi bir TTNET VDSL2 veya TTNET İŞYERİM VDSL2 paketine 24 ay taahhüt ile abone olanlara, 4 portlu kablosuz VDSL2 modemi hediye edilirken, 30 Nisan 2009 tarihine kadar, yeni abonelerden veya ADSL’den TTNET VDSL2’ye geçen abonelerden bağlantı ücreti alınmıyor. İlk aşamada yalnızca Türk Telekom Ofisleri’ne yapılacak abonelik başvurusunun ardından VDSL2 hizmeti için yerinde test yapılıyor. Test sonucunda VDSL2 hizmetinin verilip verilemeyeceği belirleniyor. Aboneler diledikleri takdirde, ücreti ilk faturaya yansıtılmak üzere 300 TL (KDV dahil) karşılığında Türk Telekom Ofisleri’nden 4 portlu kablosuz modem alabiliyor. Modemini TTNET’den temin eden aboneler için ücretsiz kurulum hizmeti de veriliyor.www.ttnet.com.tr