Bilim 12 EKİM 2012 / 15:45

Toyota yeni hibrit aracında da Panasonic pillerini kullanacak

Toyota eQ’da da Panasonic pillerini kullanacak

Toyota, enerji şarjlı hibrit modellerine ek olarak, tamamen elektrikle çalışan yeni aracı eQ’da da Panasonic’in lityum-iyon pillerini kullanacak. Artan çevresel kaygılar ve yakıt fiyatları nedeniyle çevreyle dost araçlarda kullanılan şarj edilebilir pillere olan ilgi giderek büyüyor. Uzun süredir birçok otomotiv şirketi için hibrit ve elektrikli araçlarda kullanılan nikel-metal hibrit ve lityum-iyon pilleri üreten şirket, Toyota’nın Prius şarj edilebilir Hybrid ve Prius Alpha Hybrid modellerine ek olarak yeni geliştirilen ve tamamen elektrikle çalışan modeli eQ’da kullanılacak pillerin de üreticisi olacağını açıkladı.

Daha az karbon salınımı için çevreyle dost araçlar

Ekolojik duyarlılığa büyük önem veren şirket, çevreyle dost araçlarda kullanılan yüksek performanslı şarj edilebilir pillerin geliştirilmesi ve kullanımlarının yaygınlaşması adına pil iş kolunu global kapsamda genişleterek motorlu araçlardan kaynaklanan karbon salınımının azaltılmasında rol oynuyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun