Bilim 28 KASIM 2012 / 16:08

TEMA Vakfı'yla "geleceğe dönüş" başlıyor

TEMA Vakfı'yla "geleceğe dönüş" başlıyor

20. yaşını kutlayan TEMA Vakfı, Twitter’dan gönderilecek “Gelecekte TEMA” mesajlarını 20 yıl saklayacak Zaman Kapsülü uygulaması başlattı. Atılacak her mesaj 20 yıl boyunca okumadan saklanacak.Doğal varlıklarımız hızla tükenmeye devam ederken,  insan kaynaklı iklim değişikliğinin olumsuz etkileri, erozyonla kaybettiğimiz topraklarımız ve birçok diğer çevre sorunu yaşamımızın bir parçası haline geldi. Bu noktada hala bir umut olduğuna inanan TEMA Vakfı, bunun için Zaman Kapsülü uygulaması ile bugünün umutlarını alıyor ve yarının gerçeklerine taşıyor. Bugünün birçok çevre sorununu, 20 yıl sonra, hatıra olarak hatırlamak için mücadelesine aralıksız devam ederken, diğer taraftan da umutları, hayatı geleceğe taşımayı amaçlıyor. 40’ncı yaşında açılacak Zaman Kapsülü ile 20 yıl sonra bu mücadelenin ulaşacağı noktayı bugünden tahmin etme, dilek ve mesajları iletmek için bir fırsat sunuyor.

"Zaman Kapsülü" ile geleceğe gönderilen mesajlar, Vakfın 40’ncı kuruluş yıl dönümü olan 2032 yılında törenle açılacak ve kamuoyu ile paylaşılacak. Katılmak isteyenler Twitter üzerinden mesajlarını bırakabilirler.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun