Bilim 01 MAYIS 2009 / 11:53

Tellcom'un uydu merkezi faaliyette

Tellcom, Ankara Söğütözü’nde uydu merkezini hayata geçirdi.

Tellcom, Ankara Söğütözü’nde uydu merkezini hayata geçirdi.

Tellcom, Uydu Telekomünikasyon Hizmeti lisansı almasının ardından Ankara Söğütözü’nde uydu merkezi kurdu. Bu merkez sayesinde Tellcom, karasal altyapının yetersiz olduğu kırsal alanlarda müşterilerine ses, internet, kiralık hat hizmetleri sağlayacak ve alternatif yedekleme ihtiyaçlarını karşılayacak. Tellcom’un uydu merkezi sayesinde, GSM kapsamasının olmadığı veya acil olarak kapasite artışına ihtiyaç duyulan noktalara uydulu mobil araçlar nakledilecek. GSM abonelerinin haberleşmelerinin kesintisiz olması sağlanacak.


DVB-S2 temelli yer istasyonunun GSM haberleşmesi için kullanımı dünyanın sayılı uygulamaları arasında yer alırken Türkiye’de ise öncü konumda. Konu hakkında açıklama yapan Tellcom Genel Müdür Yardımcısı Dr. Muhittin Sayın, uydu merkezinin özellikle bankacılık ve telekomünikasyon gibi sektörlerin mobilite sorununu çözmede önemli bir rol oynayacağını vurguladı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun