Bilim 31 MART 2009 / 11:36

Telefonla çok konuşmayı sevenlere Jettfon

Türk Telekom telefonunu yoğun şekilde kullanan abonelere yönelik hayata geçirdiği Jettfon'u tanıttı.

Türk Telekom telefonunu yoğun şekilde kullanan abonelere yönelik hayata geçirdiği Jettfon'u tanıttı.


Türk Telekom’un yeni telefon tarifesi Jettfon, bugün Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan ile Türk Telekom Satış Başkanı Aydın Çamlıbel’in katılımıyla gerçekleştirilen basın toplantısıyla tanıtıldı.


Toplantıda yaptığı konuşmada müşteri odaklı, anlaşılır, esnek ve dinamik çözümler sunmayı amaçladıklarını belirten Erem Demircan, müşteri hizmet noktalarını geliştirme çalışmalarına değindi. Farklı gruptaki müşterilerinin hayat tarzlarına ve ihtiyaçlarına uygun seçenekler sağlamayı amaçladıklarını vurgulayan Demircan, onlara değer yaratan çözümler sunmak istediklerini söyledi. 2004 yılından bu yana hayata geçirdikleri tarifelere değinen Demircan, yıl başında sundukları tarife Jettvel’e iki ayda 400 binden fazla abonenin kullanmaya başladığı ifade etti. Kullanıcıların gelişen taleplerine hitap eden çözümler sunduklarını belirten Demircan, Jettfon'un bu şekilde hayata geçtiğini belirtti.


Jettfon’un yoğun reklam çalışmalarıyla duyurulacağını ifade eden Aydın Çamlıbel ise bayileri, gelişmekte olan ofisleri ve alternatif dağıtım kanalları üzerinden satış gerçekleştireceklerini kaydetti. Geçen yıl ve 2009 yılı başında sunmaya başladıkları tarifelere müşterilerinin büyük ilgi gösterdiğini belirten Çamlıbel, yeni nesil tarifelere bir milyondan fazla kullanıcının geçiş yaptığını söyledi.


Yoğun telefon kullanımı olan bireysel aboneleri hedefleyen ve sınır tanımayanların tarifesi olarak nitelendirilen Jettfon, şehiriçi ve şehirlerarası olmak üzere iki ayrı tarife paketinden oluşuyor. Şehiriçi konuşmaları kapsayan Jettfon KDV, ÖİV ve tüm diğer ücretler dahil olmak üzere ayda 55 TL olarak ücretlendirilirken, şehiriçi ve şehirlerarası paketin ücreti ise 62 TL. Tarife için adil kullanım limiti olarak aylık 3 bin dakika şehiriçi ve 3 bin dakika şehirlerarası süreler belirlenmiş durumda. Jettfon’da tanımlanan pakete dahil dakikaların dışında kalan görüşmeler ise Standart HATT tarifesi üzerinden fiyatlandırılıyor.