Bilim 04 KASIM 2008 / 12:46

Tekstilbank CRM altyapısında Oracle’dan güç aldı

Tekstilbank’ın yeni CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi) altyapısında Oracle çözümleri kullanarak bütünleşik bir iş zekası platformu oluşturuldu.

Tekstilbank’ın yeni CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi) altyapısında Oracle çözümleri kullanarak bütünleşik bir iş zekası platformu oluşturuldu.


9 ayda tamamlanan proje ile Tekstilbank’ın tüm bireysel bankacılık raporlarına bütünleşik bir veri ambarı altyapısı ile ulaşması, kampanya kriterlerine uygun müşterileri çok kısa sürede belirleyebilmesi, aynı hızda kampanya sonuçlarını alabilmesi sağlandı. Bununla birlikte bireysel müşterilerin davranışlarının modellenebileceği veri madenciliği altyapısı kuruldu.


 


Intellica’nın entegratör çözüm ortaklığı ve proje yöneticiliği ile hayata geçirilen projede Oracle Data Integrator – ETL (Extract, Transform and Load), Oracle Business Intelligence Enterprise Edition ve Siebel Campaign Management çözümlerinden yararlanıldı. Tekstilbank, uygulamaya geçirilen Oracle çözümleri ile otomatik olarak hazırlanan ve istenilen şekilde özelleştirilebilen müşteri listelerine yönelik çok aşamalı kampanyalar düzenleyebilecek.


 


Tekstilbank Bireysel Bankacılık Pazarlama Bölüm Başkanı  Ersegün Koçoğlu, projeyle ilgili olarak şu açıklamada bulundu: “Tekstilbank’ın büyüme kararı aldığı bireysel bankacılık alanında önemli yatırımlar gerçekleştiriyoruz. Müşteri analizi ve kampanya yönetimi süreçleri bu yatırımları kısa sürede kazanca dönüştürecek önemli enstrümanlar. CRM süreçlerini etkin ve hızlı bir şekilde yürütebilmek büyük önem taşıyor. Bu nedenle, Oracle İş Zekası ve CRM çözümleri, Tekstilbank’ın bireysel bankacılık alanındaki büyüme stratejisinde son derece önemli bir konumda bulunuyor. ”


 


Oracle Türkiye Ülke Danışmanlık Direktörü Gamze Aydın ise şunları söyledi: “Oracle olarak CRM alanında sunduğumuz çözümler pek çok farklı sektörden ve her büyüklükten firmanın süreçlerine yüksek değer sağlıyor. CRM çözümlerimizle süreçlerin planlanması, raporlanması ve analiz edilmesi anlamında kurumların verimliliğini en üst seviyeye taşıyoruz. Tekstilbank bünyesinde hayata geçirdiğimiz projeyle, bankanın CRM alanındaki gereksinimlerine geniş bir yelpazede çözüm oluşturduk.”

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun