Bilim 23 KASIM 2009 / 09:51

Sony, online satış mağazası açıyor

Sony online satış mağazası müzik, kitap, film ve mobil uygulamalar barındıracak.

Sony online satış mağazası müzik, kitap, film ve mobil uygulamalar barındıracak.

Sony bugün Apple firmasının popüler iTunes online satış mağazasına rakip olacak; müzik, kitap, film ve mobil uygulamaların sunulacağı online satış mağazasını Sony etiketi ile sunacağını duyurdu. Sony'den bir sözcü mağazanın "Sony Online Service" olarak hayata geçeceğini belirtti.

Sony, televizyondan e-kitap okuyucuya kadar bir dizi Sony cihaza sahip olan kullanıcılara, müzik, video ve uygulama indirmeyi sağlamayı amaçlıyor. Dijital içerik satışının yanında, mağaza tüketicilerinin dijital içeriği yüklemek, paylaşmak ve kurtarmak için kendi kişisel hesaplarını kullanmalarına izin veriyor.

Sony, Sony PlayStation Ağının altyapısında, rakibi iTunes'u baz almayı planlıyor. Ayrıca yeni online satış mağazasını ve var olan PlayStation ağını içeren ağ hizmeti işini amaçlıyor. Bu hizmetle 31 Mart'a kadar yıllık gelirin 3.38 milyar dolara ulaşması hedefleniyor.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun