Bilim 13 MART 2009 / 10:19

Ses postasını e-postaya dönüştüren servis: Google Voice

Yeni Google Voice servisi ile kullanıcılar, sesli postalarının bir kopyasını eposta kutularında muhafaza edebiliyor.

Yeni Google Voice servisi ile kullanıcılar, sesli postalarının bir kopyasını eposta kutularında muhafaza edebiliyor.


Google’ın yeni hizmeti Google Voice geleneksel telefon özelliklerini Google’ın Gmail elektronik posta servisi ile birleştiriyor. Google Voice teknolojisi, Google’ın 2007 yılında satın aldığı Grand Central Communications teknolojisine dayanıyor.


Grand Central’ın ürünü gibi Google Voice da tüketicilere, gelen aramaları ev, ofis ve cep telefonlarına yönlendirebilen tek bir telefon numarası sunuyor. Bu yeni versiyon, Google’ın Goog-411 telefon rehber servisi için geliştirdiği konuşma tanıma (Speech Recognition) teknolojisini kullanıyor, ses postalarını otomatik olarak metne dönüştürüyor.


Metne uyarlanan mesajlar, e-posta ya da kısa mesaj olarak kişinin e-posta gelenler kutusuna gönderiliyor. Mevcut Grand Central kullanıcılarının kullanımına sunulan servisten gelecek haftalarda herkes yararlanabilecek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun