Bilim 05 KASIM 2008 / 07:26

Şekerbank'tan 55. yılda internet atılımı

Bu yıl 55. yılını kutlayan Şekerbank, müşterilerine daha iyi hizmet vermek amacıyla yeni interaktif uygulamalarını hayata geçiriyor.

Bu yıl 55. yılını kutlayan Şekerbank, müşterilerine daha iyi hizmet vermek amacıyla yeni interaktif uygulamalarını hayata geçiriyor.


Kurumsal internet sitesi www.sekerbank.com.tr ’yi ve internet şubesini yenileyen Şekerbank, internet şubesinden havale, EFT, Motorlu Taşıtlar Vergisi, fatura, kira ödemeleri gibi birçok bankacılık hizmetini ücretsiz sunuyor. Kullanım kolaylığı sağlayan yeni web sitesi ve internet şubesiyle hizmet veren Şekerbank, internet şubesinde Mobil İmza, ŞekerŞifre cihazı, SMS Şifre gibi ek güvenlik sağlayan uygulamalarını da ücretsiz sunacak. Şekerbank’ın yeni web sitesinde, Anadolu’daki düşük hızlı internet bağlantıları sebebiyle, internet şubesinin hızlı yüklenmesi için de çözüm üretilmiş. Sitenin rahatça kullanılabilmesi için, basit bir kodlama tekniği ile çok düşük dosya boyutları elde edilmiş.www.sekerbank.com.tr adresinden hizmet veren site, ana sayfası birçok içeriği barındırmasına rağmen özel çözümlerle yalın bir hale getirilmiş. Sitede özel banner sistemi, yatay ve dikey kaydırma ihtiyacına gerek kalmadan tüm sayfanın ekranda göründüğü bir tasarıma gidilmiş. Şekerbank’ın web sitesiyle beraber internet şubesi de yenilendi. Yenilenen internet şubesinde, hızlı kullanıma uygun üst düzey bilgisayar programlarının arayüzleri kullanıldı. Gözü yormayan ve gri zemin üzerine yüksek kontrast renkler ile çok daha rahat algılanabilir bir arayüz oluşturuldu.