Bilim 02 OCAK 2013 / 15:52

Schneider Electric enerji yönetimine verdiği önemi sürdürüyor

Schneider düzenlediği MIX 2012 Buluşması’nda, BT sektöründeki yeni ürün, hizmet ve çözümlerini masaya yatırdı. Enerji yönetiminin bu derece önem kazandığı bir dönemde Schneider Electric de BT sektöründeki servis ve çözümlerini tanıtmak üzere MIX 2012 Buluşması’nı gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Schneider Electric IT İş Birimi Genel Müdür Yardımcısı Filiz Gökler, 2050 yılında dünyanın enerji talebinin iki kat artmasına karşılık karbondioksit emisyonunun da yarı yarıya düşürülmesi zorunluluğu olduğuna dikkati çekti.

Gökler’in açılış konuşmasının ardından Enerji Verimliliği Müdürü Cihan Karamık ‘Schneider Electric ve Enerji Verimliliği’, IT İş Birimi Proje Müdürü Umut Koçak ise ‘BT ürün, servis ve çözümleri’ hakkında bilgilendirme yaptı. Sunumda, yoğun enerji harcayan veri merkezlerinin en büyük sorunları olarak güç ve soğutmanın öne çıktığı belirtilerek, bu sorunlara yönelik Schneider Electric çözümleri ve önerileri aktarıldı.

Eğitim ve bilgilendirme de Schneider Electric’in üzerinde önemle durduğu konulardan biri olarak aktarıldı. Sunumda, mühendisler için bu bağlamda soğutma sistemleri konusunda danışmanlık, tasarım ve mühendislik bilgisi sağlayan internet sayfalarından bahsedilirken; 120’den fazla ülkede, 70 binden fazla kişiye çeşitli dillerde ulaşan "Ücretsiz Enerji Üniversitesi" online eğitim projesine de değinildi.

Hastaneler, denizcilik, enerji ve güç merkezleri, ilaç sanayi, su arıtma tesisleri, hava limanları, ulaştırma ve maden gibi çeşitli endüstri ve altyapı uygulamalarına verimli çözümler sunan Schneider Electric’in MIX 2012 sunumu, gerçekleşen baraj projeleri, su artıma tesisleri, hava alanı, sağlık hizmeti ve üniversite veri merkezi gibi örneklerle anlatılan başarı hikâyeleriyle sonlandı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun