Bilim 30 ARALIK 2008 / 08:52

Probil, Türkiye’de interneti 92 Milyon megabit hıza hazırlıyor

Büyük ölçekte bant genişliği kullanımı ile ortaya çıkan yüksek kapasiteli yönlendirici ihtiyacını Probil Türkiye pazarına sunduğu Cisco ürünleri ile karşılıyor.

Büyük ölçekte bant genişliği kullanımı ile ortaya çıkan yüksek kapasiteli yönlendirici ihtiyacını Probil Türkiye pazarına sunduğu Cisco ürünleri ile karşılıyor.

Cisco’nun stratejik iş ortağı Probil tarafından Türkiye pazarına sunulan CRS-1 (Carrier Routing System) tek bir sistem üzerinde 92 Terrabit yönlendirme kapasitesine kadar ölçeklendirilebiliyor. Bu kapasite CRS-1’in 15 Milyon yüksek çözünürlüklü video akışını tek bir sistem üzerinden taşıyabilmesi anlamına geliyor. Böylece Video on Demand, IP TV, MultiCast uygulamalar, Video Konferans, Uzaktan eğitim, ticari iş uygulamaları, fiber to the home, VDSL,  3G gibi uygulamaların ihtiyaç duyduğu ve fiberoptiğin sağladığı bant genişliğini değerlendirilebiliyor.  


Cisco’nun en büyük platformu olan CRS-1, diğer Cisco yönlendiricilerden farklı olarak, XR adlı özel bir işletim sistemi  kullanıyor. Cisco’nun Türkiye’de hali hazırda kullanılmakta olan GSR 12000 serisi yönlendiricileri de XR yazılımına yükseltilerek bu yazılımın sunmakta olduğu birçok ‘carrier class’ özelliğe kavuşturulabiliyor.


Cisco’nun yeni yönlendiricisi ASR 9000,  slot başına 400Gbps erişimiyle ve toplamda 6.4 Terrabit yönlendirme kapasitesiyle mevcut en yüksek hızlı “Access Edge” yönlendirici olarak dikkatleri üzerine topluyor.


Cisco IOS XR Authorized Technology Provider (ATP) sertifikasını almaya hak kazanan Probil, artık Türkiye’de IOS XR tabanlı Cisco CRS-1, GSR ve ASR serisi yönlendiricileri satmak, kurmak ve hizmet vermek konusunda tek yetkili Cisco iş ortağı . ATP iş ortaklığı, üzerinde XR işletim sistemi bulunan bütün platformları kapsıyor.


www.probil.com.tr

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun