Bilim 15 NİSAN 2009 / 07:20

Philips, Yeşil Ev ile çevre bilinci aşılayacak

Philips “Hedef: Küresel Aydınlanma” bilinçlendirme projesi kapsamında ‘Yeşil Ev’ini Türkiye turnesine çıkarıyor.

Philips “Hedef: Küresel Aydınlanma” bilinçlendirme projesi kapsamında ‘Yeşil Ev’ini Türkiye turnesine çıkarıyor.


‘Philips Yeşil Ev' projesi, 2007 yılında başlayan Hedef Küresel Aydınlanma projesinin üçüncü etabı olarak gerçekleşecek. Philips'in enerji tasarruflu yeşil ürünlerinin yer aldığı ‘Yeşil Ev', Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürlüğü'nün (EİE) de katkılarıyla şehir meydanlarında ve alışveriş merkezlerinde sergilenecek.


‘Philips Yeşil Ev'i ziyaret edenler bir yandan evin içerisinde yer alan yeşil ürünlerin ne kadar tasarruf sağladıkları hakkında bilgi alırken bir yandan da kendi evlerinde de nasıl tasarruf yapacaklarını öğrenebilecekler.


Belirlenen rota çerçevesinde il il gezecek olan Philips ekipleri, ziyaret edilen şehirlerde enerji verimliliği ile ilgili seminerler düzenleyecek. Yerel yönetimlerle, mimarlarla ve mühendislerle de bir araya gelerek enerji verimli şehirler ve binalarla ilgili toplantılar yapacak, şehir güzelleştirme ile ilgili eğitimler verecek. Philips, daha temiz ve yaşanabilir bir dünya için doğaya ve çevreye saygılı olan, tasarruf konusunda hassas davranan herkesi Yeşil Elçi olmaya davet ediyor.


‘Yeşil Ev'in Türkiye yolculuğu 16 Nisan'da Adana ile başlayacak ve sırasıyla Mersin, İzmir, Aydın, Antalya, Denizli, Konya, Bursa, Eskişehir, Ankara, Samsun, Trabzon, Amasya, Kayseri, Sakarya ve Kocaeli'de sürecek.


Projeyle ilgili tüm aşamalar www.kureselaydinlanma.com web sitesinden takip edilebilecek.


 

YORUMLAR
nazmiye 20 ARALIK 2012 / 16:38 0 0
adana dan merhabalar çevreyi el birliğiyle kirlettik yine el birliğiyle temizleyelim bu hepimizin görevi
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun