Bilim 28 ARALIK 2011 / 12:09

Petrol çıkarmak işte bu kadar kolay!

Petrol çıkarma işlemine tanıklık etmek ister misiniz?

Shell’in geliştirdiği uygulama, yerin binlerce metre altında petrol için verilen mücadeleyi iPad ekranına taşıyor.Dünya enerji sektöründeki yeniliklerin öncüsü Shell, geliştirdiği iPad uygulamasıyla herkesi enerji dünyasında ilginç bir teknoloji yolculuğuna davet ediyor. iPad kullanıcıları ‘SHELL INSIDE ENERGY’ uygulamasıyla yerin binlerce metre altındaki petrol üretim sürecini üç boyutlu olarak izleyebiliyor, enerji dünyasındaki çarpıcı teknolojik gelişmeleri etkileyici videolar, animasyonlar ve fotoğraflarla inceleme şansı yakalıyor.

Okyanus dibinden benzin deposuna…

Uygulamayla yerin karanlık derinliklerinde yolculuk yaparak, okyanus yüzeyinin binlerce metre altındaki doğal gaz ve petrol üretimine tanıklık etmek mümkün. İnteraktif kolaj ile yastıklardan plastik şişelere kadar gündelik eşyaların hangi işlemlerden geçtiği, insanların daha temiz hava solumalarını sağlayan ısıtıcıların iç yapısı gibi ilgi çekici sunumlar izlenebiliyor. Enerji dünyasına yapılan yolculuk, ilginç videolar, animasyonlar ve fotoğraf galerileriyle renkleniyor.Güncellenen içerik

Sürekli olarak yeni içeriklerle zenginleştirilen uygulama ile isteyen herkes enerji arama ve bulma çalışmalarının ilginç macerasını keşfediyor, teknolojik gelişmeler hakkında bilgi sahibi oluyor ve bu gelişmelere imza atan insanlarla buluşuyor. Uygulamaya, bu adresten ulaşabilirsiniz.

Shell, ayrıca sosyal medyanın popüler adreslerindeki zengin içeriğiyle de kullanıcılarla buluşuyor. Geliştirdiği teknoloji ve ürünlerle enerji sektörüne yön veren Shell, iPad kullanıcılarının beğenisine sunduğu ücretsiz uygulamayla, enerji dünyasına etkileyici bir yolculuk gerçekleştiriyor. Enerji alanındaki yenilikleri interaktif hikayelerle keşfetme olanağı veren ‘INSIDE ENERGY’, günlük yaşamı temelden etkileyen enerji üretimini çok yakından inceleme imkanı sağlıyor.