Bilim 26 MART 2010 / 13:26

Panasonic ışıkları kapatıyor

Panasonic, yeryüzünün geleceğini düşünen milyonlarca insanla birlikte 27 Mart günü bir saatliğine ışıkları kapatıyor.

Panasonic, yeryüzünün geleceğini düşünen milyonlarca insanla birlikte 27 Mart günü bir saatliğine ışıkları kapatıyor.


Panasonic, 2007 yılında başlayan Earth Hour (Yeryüzü Saati) hareketine destek vererek Avrupa'daki pek çok binasında tüm ışıkları kapatıyor. Kampanyanın amacı iklim değişikliği sorununa işaret ederek herkesin dikkatini sürdürülebilir çevre konusuna çekmek. İstanbul'daki Panasonic genel müdürlüğü de bu eyleme katılarak tüm Avrupa'yla birlikte saat 27 Mart Cumartesi günü 20.30 ve 21.30 arasında ışıklarını söndürecek.

Panasonic Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Suzuki Shigeo, "İklim değişikliği tüm dünyanın birlikte çözüm üretmek için el ele vermesi gereken bir sorundur. Panasonic Avrupa, 27 Mart günü başta Almanya ve İngiltere olmak üzere Avrupa'daki pek Panasonic binasında tüm ışıkları, aydınlatmaları, ışıklı tabelaları söndürüyor ve çalışanlarını da evlerinin ışıklarını söndürerek bu yapıcı harekete katılmaya teşvik ediyor. Panasonic olarak, yeryüzünün daha sağlıklı bir gezegen olması yolunda çaba harcamaya daima hazırız." diyor.

Kutlamaya destek vermekle kalmayan Panasonic, çalışanları arasında, bu bir saat içinde yaşadıkları deneyimlerin fotoğraflarıyla katılabilecekleri bir fotoğraf yarışması düzenliyor.