Bilim 26 MART 2010 / 13:26

Panasonic ışıkları kapatıyor

Panasonic, yeryüzünün geleceğini düşünen milyonlarca insanla birlikte 27 Mart günü bir saatliğine ışıkları kapatıyor.

Panasonic, yeryüzünün geleceğini düşünen milyonlarca insanla birlikte 27 Mart günü bir saatliğine ışıkları kapatıyor.


Panasonic, 2007 yılında başlayan Earth Hour (Yeryüzü Saati) hareketine destek vererek Avrupa'daki pek çok binasında tüm ışıkları kapatıyor. Kampanyanın amacı iklim değişikliği sorununa işaret ederek herkesin dikkatini sürdürülebilir çevre konusuna çekmek. İstanbul'daki Panasonic genel müdürlüğü de bu eyleme katılarak tüm Avrupa'yla birlikte saat 27 Mart Cumartesi günü 20.30 ve 21.30 arasında ışıklarını söndürecek.

Panasonic Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Suzuki Shigeo, "İklim değişikliği tüm dünyanın birlikte çözüm üretmek için el ele vermesi gereken bir sorundur. Panasonic Avrupa, 27 Mart günü başta Almanya ve İngiltere olmak üzere Avrupa'daki pek Panasonic binasında tüm ışıkları, aydınlatmaları, ışıklı tabelaları söndürüyor ve çalışanlarını da evlerinin ışıklarını söndürerek bu yapıcı harekete katılmaya teşvik ediyor. Panasonic olarak, yeryüzünün daha sağlıklı bir gezegen olması yolunda çaba harcamaya daima hazırız." diyor.

Kutlamaya destek vermekle kalmayan Panasonic, çalışanları arasında, bu bir saat içinde yaşadıkları deneyimlerin fotoğraflarıyla katılabilecekleri bir fotoğraf yarışması düzenliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun