Bilim 04 AĞUSTOS 2009 / 13:18

New Jersey'e de güneş enerjisi geliyor

ABD'nin New Jersey Eyaleti'nde 515 milyon dolara mal olacak güneş enerjisi projesine onay çıktı.

ABD'nin New Jersey Eyaleti'nde 515 milyon dolara mal olacak güneş enerjisi projesine onay çıktı.


New Jersey de enerjiyi güneşten alacak. New Jersey Eyaletinde kabul edilen projeyle, 200 binden fazla elektrik direğinin güneş panelleriyle donatılmasıyla 64 bin evin enerji ihtiyacı karşılanacak. ABD'nin New Jersey Eyaleti'nde 515 milyon dolara mal olacak güneş enerjisi projesine onay çıktı.

New Jersey Kamu Hizmeti Kurulu, eyaletin en büyük enerji şirketi PSE&G'nin 200 bin'den fazla elektrik direğini güneş panelleriyle donatmasını öngören planı kabul etti. Projeye göre, güneş enerjisi üretimine göre uyarlanacak direkler ve diğer aletlerin yardımıyla 64 bin evin enerji ihtiyacını karşılayabilecek 80 megavat elektrik üretilmesi hedefleniyor.


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun