Bilim 10 TEMMUZ 2015 / 11:08

Muhteşem bir Samanyolu gezisi videosu

Bir YouTube kullanıcısı 400.000 tane uzay fotoğrafını birleştirerek inanılmaz bir video hazırladı.

Teleskoplar sayesinde uzayın derinliklerinde neler olup bittiği hakkında fikir sahibi olabiliyoruz. Fakat normal teleskoplar aracılığıyla çekilen fotoğraflar, uzaydaki toz bulutları sebebiyle belirli bir mesafenin ötesini gösteremiyor. Kızıl ötesi teleskoplarla farklı dalga boylarında çekilen fotoğraflarla uzayın renkli fotoğraflarını elde edebiliyoruz.

YouTube'da çok sayıda harika işlere imza atan kullanıcılardan biri, Spitzer teleskobundan çekilen 400.000 fotoğrafı birleştirerek "Samanyolu Galaksisi'nin üzerinde uçuş" temalı bir video hazırlamış. 4K desteği bulunan videoyu en azından 1080p 60 fps ayarlarında izlemenizi tavsiye ediyoruz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun