Bilim 11 EYLÜL 2008 / 08:30

Mozilla'dan Chrome'a cevap geldi

Mozilla Firefox 3.1'in ikinci alfa sürümü Shiretoko ile son zamanlarda iyice alevlenen tarayıcılar savaşında yeni bir adım atıyor.

Mozilla Firefox 3.1'in ikinci alfa sürümü Shiretoko ile son zamanlarda iyice alevlenen tarayıcılar savaşında yeni bir adım atıyor.


Google'ın Chrome isimli tarayıcıyı pazara sunması, bu pazarı oldukça hareketlendirdi. Pazarda en iyi ve en hızlı tarayıcıyı ortaya koymak için yenilikler üreten yazılım devleri, hem kullanışlı hem de performanslı bir tarayıcı sunmak için yeni sürümlerini peşi sıra duyuruyorlar. Firefox da bu savaşta Firefox 3.1 ile yeni bir cephe açıyor. Mozilla, Firefox 3.1'in ikinci alfa sürümü olan Shiretoko'yu indirilmeye açtı. Firefox 3.1 Shiretoko'da HTML 5, Javascript okuma, grafik ve sekmeler konusunda çeşitli iyileştirmeler yapıldığı belirtiliyor. Sürümü indirmek için adres: www.mozilla.org/projects/firefox/3.1a2/releasenotes/#downloadandinstall
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun